آب انار چگونه ما را در برابرکرونا مقاوم می کند؟

به گزارش مجله خزرکوه، خبرنگاران : انار و عصاره های موجود در آن می توانند در برابر عفونت های سیستم ایمنی مقاومت ایجاد کنند.

آب انار چگونه ما را در برابرکرونا مقاوم می کند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، به نقل از اسپوتنیک، دو مطالعه همزمان اثر ضد ویروسی عصاره انار را مشخص کرد. این میوه و عصاره آن از جمله پلی فنول های موجود در آن به مقاومت در برابر کرونا کمک می کند.

سایر دارو های گیاهی نیز تحت آزمایش های بالینی قرار دارند. در چین از همان ابتدای شیوع بیماری همه گیر، از دارو های گیاهی سنتی برای درمان کووید 19 استفاده شده است.

عصاره انار جادو می کند. میوه انار برای دیابت نوع 2، تصلب شرایین، بیماری های قلبی عروقی، التهاب و سرطان، کم خونی و برای سوختگی و سو هاضمه توصیه می شود. جای تعجب نیست که دانشمندان این گیاه را در برابر عفونت های مختلف امتحان کرده اند.

آزمایشات روی کشت سلولی عفونت ها نشان داده است که عصاره پوست انار کاملاً در برابر عفونت های سیستم ایمنی مقاوم است. به عقیده دانشمندان ایرانی، گیاهان فیتوبیوتیک از جمله انار، از گروه پلی فنول های موجود در آن- تانن های قابل هیدرولیز، فلاونوئیدها، آنتوسیانین ها و سایر موارد - از نفوذ ویروس آنفلوانزا به سلول جلوگیری می کنند.

محققان دانشگاه Banja Luki در بوسنی و هرزگوین، به اتفاق همکاران صربستانی، تصمیم گرفتند آزمایش کنند که آیا پلی فنول های عصاره پوست انار بر ضد کرونا نیز کار می کنند. دانشمندان با استفاده از شبیه سازی های رایانه ای دریافتند که مواد حاصل از پوست انار با هر چهار پروتئین که انتشار پاتوژن به آن ها بستگی دارد، برهم کنش دارند.

این ویروس از طریق پروتئین S وارد سلول بدن می شود به گیرنده سلولی ACE2 می چسبد و سپس پروتئین از سرمین 2 (TMPRSS2) از طریق غشا ایجاد می شود و آن را می شکند تا ایمنی بدن را در برابر کرونا افزایش دهد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 978

به "آب انار چگونه ما را در برابرکرونا مقاوم می کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب انار چگونه ما را در برابرکرونا مقاوم می کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید