آخرین اخبار از حادثه برای شناور نیروی دریایی ارتش ، شناور کنارک چه مشخصاتی داشت؟

به گزارش مجله خزرکوه، روابط عمومی منطقه یکم دریایی بندرعباس، از بروز حادثه برای یکی از شناورهای سبک این منطقه در محدوده آب های بندر جاسک خبر داده است.

آخرین اخبار از حادثه برای شناور نیروی دریایی ارتش ، شناور کنارک چه مشخصاتی داشت؟

بامداد امروز خبر حادثه برای ناوچه کنارک تایید شد و اولین جزییات از آن در رسانه ها منتشر شده است.

روابط عمومی منطقه یکم دریایی بندرعباس از بروز حادثه برای یکی از شناور های سبک این منطقه در محدوده آب های بندر جاسک خبر داده است.

بر اساس این خبر، بعد از ظهر روز گذشته در حین انجام تمرین دریایی توسط تعدادی از شناور های نیروی دریایی ارتش، شناور پشتیبانی سبک کنارک دچار حادثه شد که تا به امروز شهادت یک نفر محرز و تعدادی نیز مجروح شده اند. ابعاد حادثه در دست آنالیز دقیق کارشناسان فنی است.

به گزارش میزان، ناو موشک انداز جمهوری اسلامی ایران کنارک، روز دوشنبه 16 مهر 1397 در مراسمی با حضور امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و همچنین امام آدینه و فرماندار شهرستان کنارک، در راستای تقویت توان رزم منطقه سوم نبوت نداجا، به ناوگان دریایی این منطقه الحاق شد.

وظیفه اصلی ناو کنارک لجستیک و پشتیبانی است.

تسنیم نیز درباره شناور کنارک نوشته است: شناور کُنارک با شماره بدنه 1403، یکی از چند شناور کلاس هندیجان در نیروی دریایی است که وظیفه اصلی لجستیک و پشتیبانی را برعهده دارند.

شناورهای این کلاس، ساخت کارخانه کشتی سازی damen هلند هستند که با شناسه MIG-S-4700-SC شناخته می شوند.

شناورهای کلاس هندیجان، (ازجمله شناور سانحه دیده کنارک) دارای 47 متر طول و 8.5 متر عرض بوده و آبخور آنها نیز 2.9 متر است.

این شناورها با قابلیت حمل و جابه جایی 460 تن بار، می توانند نقش یک شناور تدارکاتی سبک و یا نیروبر به تعداد بیشتر از 100 نفر و در عین حال با سرعت بالا را ایفا نمایند.

مین ریزی و حمل آب با ظرفیت 40 تن و پذیرش بار تا سقف 40 تن فقط بر روی عرشه نیز از دیگر توانایی های این ناو است.

اگرچه این شناورها همانطور که گفته شد، وظیفه اصلی پشتیبانی را برعهده دارند ولی بعضی از آنها (ازجمله کنارک) در سال های اخیر به تسلیحات مختلف نظیر موشک های کروز نور نیز مجهز شدند و درکنار وظیفه اصلی خود، می توانند در نقش یک شناور گشتی نیز ظاهر شوند.

از دیگر تسلیحات نصب شده بر روی این شناورها می توان به یک قبضه توپ 20 میلیمتری اورلیکن نیز اشاره نمود.

البته بر روی بعضی از این شناورهای کلاس هندیجان، بجای موشک کروز، لانچرهای پهپاد نصب شده که به آنها در ماموریت های شناسایی یاری شایانی می نمایند.

ناو کنارک از جمله ناو هایی بود در کنار ناوشکن البرز، ناوشکن سهند، ناو تنب و ناو نیزه در رزمایش کمربند امنیت دریایی به ایفای نقش پرداخت.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 572

به "آخرین اخبار از حادثه برای شناور نیروی دریایی ارتش ، شناور کنارک چه مشخصاتی داشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین اخبار از حادثه برای شناور نیروی دریایی ارتش ، شناور کنارک چه مشخصاتی داشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید