آیین نامه سقف قرارداد موقت کارگران پروژه ای ابلاغ شد

به گزارش مجله خزرکوه، معاون اول رئیس جمهور آیین نامه مشخص سقف قرارداد های موقت کارگران پروژه ای را ابلاغ کرد که بر اساس آن کارفرمایان باید در پروژه های بیش از 4 سال با کارگران قرارداد دائم امضا نمایند.

آیین نامه سقف قرارداد موقت کارگران پروژه ای ابلاغ شد

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش گروه سیاسی مجله خزرکوه، به نقل از دفتر هیئت دولت، نظر به افزایش قرارداد های موقت کار و جلوگیری از سو استفاده از عدم مشخص حداکثر مدت موقت کار و ایجاد امنیت شغلی کارگران، هیئت دولت حداکثر مدت موقت برای کار هایی که طبیعت آن ها جنبه غیر مستمر دارد را تصویب کرد.

هیئت وزیران در جلسه 20 بهمن 1398 به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تمامی کار ها در کارگاه هایی که برای انجام مأموریتی خاص ایجادشده و مأموریت آن ها در تاریخ معینی به اتمام می رسد، نظیر کارگاه های سدسازی، راهسازی و ساخت کارخانه و تمامی کار ها در کارگاه هایی که فعالیت آن ها مقید به زمان خاصی نیست و در طول زمان تداوم دارند، ولی جزو فعالیت ها و وظایف اصلی کارگاه نیستند، نظیر ساخت سوله، ساختمان یا خط فراوری جدید را جز مصادیق کار هایی که طبیعت آن ها جنبه غیرمستمر دارد، تعریف نمود.

مطابق این تصمیم، حداکثر مدت موقت برای کار هایی که طبیعت آن ها جنبه غیرمستمر دارد، چهار سال است و حداکثر مدت موقت شامل سقف زمانی مجموع قرارداد های مدت موقت است که برای انجام کار های موضوع این تصویب نامه می توان با یک کارگر یا تعدادی از کارگران منعقد کرد.

لازم به ذکر است، مدت توقف موقتی کارگاه، از سقف زمانی موضوع این ماده معاف بوده و در کار هایی که قبل از ابلاغ این تصویب نامه وجود داشته اند، حداکثر مدت موقت از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه محاسبه خواهد شد.

بر همین اساس، کارفرمایان مجازند پس از اتمام پروژه یا فعالیت مذکور حتی پس از مدت چهار سال مذکور در بند های (2) و (3)، با کارگر یا کارگران آن پروژه یا فعالیت اتمام یافته، تسویه حساب نمایند.

هم چنین، افرادی که در قالب قرارداد های مدت موقت، در کار های جاری مستمر فعالیت می نمایند، مشمول مفاد این آئین نامه نخواهند بود.

بر اساس این آئین نامه، در صورتی که فعالیت کارگاه یا پروژه بیش از 4 سال به طول انجامد در مدت 4 سال به بعد همه نیرو های به کار گرفته شده اعم از قدیم یا جدید تا سرانجام پروژه نیروی کار دائم تلقی می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 259

به "آیین نامه سقف قرارداد موقت کارگران پروژه ای ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیین نامه سقف قرارداد موقت کارگران پروژه ای ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید