ارجاع طرح حذف کنکور به کمیسیون آموزش مجلس، غول کنکور و مافیا از بین می رود

به گزارش مجله خزرکوه، نماینده مردم آمل در مجلس، از ارجاع طرح حذف کنکور به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اطلاع داد و گفت: با حذف کنکور ضمن از بین رفتن مافیای آموزشی در کشور، اضطراب خانواده ها نیز از بین خواهد رفت.

ارجاع طرح حذف کنکور به کمیسیون آموزش مجلس، غول کنکور و مافیا از بین می رود

رضا حاجی پور در تبادل نظر با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری خبرنگاران، با اشاره به نظارت مجلس بر رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری کنکور گفت: در حین آنالیز نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری این آزمون در شیوع کرونا پیشنهاد حذف کنکور نیز مطرح شد.

وی با بیان اینکه در جلسه ای در مجلس بحث وجود مافیا در برگزاری کنکور نیز مطرح شده است، اضافه نمود: ارائه پیشنهاد حذف کنکور در راستای مقابله با مافیای موجود در این حوزه اجرا شده است.

نماینده مردم آمل در مجلس یازدهم با تأکید بر اینکه در کشور ما نیز مانند کشورهای مختلف جهان جذب دانشجو باید بدون کنکور صورت بگیرد زیرا امکان آن فراهم است، توضیح داد: در حال حاضر حذف همیشگی کنکور مطرح و این پیشنهاد جهت رسیدگی بیشتر به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارجاع شده است.

وی با بیان اینکه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس باید همه جوانب حذف کنکور را آنالیز کند، گفت: اگر نمایندگان در مورد این طرح در کمیسیون به نتیجه قطعی برسند به طور حتم حذف کنکور برای سال های آینده کلید می خورد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: با حذف کنکور برای سال های آینده بحث جذب دانشجو بدون آزمون در برخی از رشته ها مطرح خواهد شد تا به این ترتیب غول کنکور در کشور از بین رفته و اضطراب خانواده ها از بین برود.

4151/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 766

به "ارجاع طرح حذف کنکور به کمیسیون آموزش مجلس، غول کنکور و مافیا از بین می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارجاع طرح حذف کنکور به کمیسیون آموزش مجلس، غول کنکور و مافیا از بین می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید