استحکامات دفاعی ائتلاف سعودی در مأرب فرو ریخت

به گزارش مجله خزرکوه، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با سرعت در حال فروریختن استحکامات دفاعی نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی، القاعده و شبه نظامیان هستند.

استحکامات دفاعی ائتلاف سعودی در مأرب فرو ریخت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه الاخبار، ارتش و کمیته های مردمی یمن به دستاوردهای راهبردی خود در اطراف مأرب ادامه می دهند و استحکامات متجاوزان و مزدوران آنها را در هم می شنمایند.

الاخبار گزارش داد: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در شمال غربی شهر مأرب پیشروی های جدیدی داشته اند و وزارت دفاع صنعا به طور رسمی از نزدیک بودن فتح مأرب خبر داده است.

نیروهای صنعا طی ساعات گذشته پیشروی های خیره نماینده و چشمگیر و در اطراف الطلعة الحمراء و سلسله جبال راهبردی البلق دستاوردهای مهمی داشتند و این میان حملات گسترده ائتلاف سعودی ـ اماراتی است.

الاخبار گزارش داد: نیروهای وابسته به عبدربه منصور هادی کوشش کردند که مواضعی را که از دست داده اند در اطراف تپه المصاریه و منطقه المیل در شمال غرب مأرب بازپس بگیرند و این پس از فرو ریختن استحکامات دفاعی آنها در مناطق دش الخشب، ایدات الراء، الحمة الحمراء، العطیف و المشجح طی هفته های گذشته است؛ اما با وجود اینکه همه توان خود را به کار بستند نتوانستند کاری از پیش ببرند و متحمل خسارات سنگین شدند و بدون هیچ دستاوردی عقب نشستند.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن، نیروهای هادی را که از سوی حزب الاصلاح پشتیبانی می شدند در اطراف منطقه المیل در شمال غرب شهر غافلگیر کردند و از دو محور به سمت سلسله جبال البلق القبلی مشرف به الطلعة الحمراء و تپه المصاریه و منطقه الجفینه واقع در حومه جنوبی مرکز استان مأرب پیش رفتند و این همزمان با نبرد در شرق الطلعه بود.

الاخبار گزارش داد: این درحالی است که وزارت دفاع یمن از نزدیک بودن آزادسازی شهر مأرب خبر داده است و این که صنعا همه مقدمات برای آزادسازی را پس از ضربات مهلکی که طی هفته های گذشته به نیروهای هادی وارد کرد، مهیا نموده است. در هفته های گذشته و طی عملیات های حساب شده، نیروهای هادی در کمین هایی گرفتار شده اند که به کشته شدن شماری از این نیروها و نیز شبه نظامیان حزب الاصلاح و تروریست های القاعده و داعش در حومه شهر منجر شده است.

نیروهای صنعا طبق طرح های نظامی از پیش مشخص شده در ورودی غربی و جنوبی شهر به پیش می فرایند. ارتش و کمیته های مردمی یمن فرایند نبرد را به گونه ای به جلو می برند که جان غیرنظامیان در اردوگاه های آوارگان حفظ گردد به ویژه که نیروهای هادی از این آوارگان به عنوان سپر انسانی استفاده می نمایند.

یک منبع قبیله ای به الاخبار گفت: ارتش و کمیته های مردمی یمن به نیروهای هادی از دو محور حمله نموده اند و با به دست آوردن پیروزیت های جدید، نبرد را به مناطقی که هنوز تحت کنترل هادی در شرق و جنوب مأرب است، کشاندند.

این منبع اعلام نمود که نبرد ادامه دارد و نیروهای هادی همه مواضع نظامی مشرف به الطلعة الحمراء را از دست داده اند و این منطقه در آستانه فتح به دست نیروهای صنعا قراردارد.

الاخبار گزارش داد: در جبهه شمال غربی شهر مأرب نیروهای صنعا ضمن دفع حملات نیروهای هادی در منطقه واقع میان تومه علیا و المصاریه و المحروق نزدیک به جبل الخشب در همان جبهه، تلفات سنگینی به نیروهای هادی وارد کردند و این پس از کشاندن آنها به کمین های پیروز و هلاکت آنها بود.

فروپاشی های سریع نیروهای هادی در اطراف شهر مأرب سبب شده است که قبایلی که کنار این نیروها می جنگیدند علیه آن شوند و افراد قبایل عبیده علیه شبه نظامیان الاصلاح وارد جنگ شدند و این در حالی است که طی روزهای گذشته درگیری های شدیدی میان طرفین در منطقه العرقین در نزدیک منطقه نفتی صافر در گرفته است.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1150

به "استحکامات دفاعی ائتلاف سعودی در مأرب فرو ریخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استحکامات دفاعی ائتلاف سعودی در مأرب فرو ریخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید