افشای ترفند کمپین ترامپ برای کلاهبرداری از حامیان مالی

به گزارش مجله خزرکوه، یک روزنامه آمریکایی در گزارشی نوشت، کمپین انتخاباتی رئیس جمهور سابق آمریکا به خاطر استفاده از ترفندهایی برای دریافت پول بیشتر از حامیانش، به ناچار مبالغ هنگفتی را به آن ها بازگردانده است.

افشای ترفند کمپین ترامپ برای کلاهبرداری از حامیان مالی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا به خاطر شکایات اجرا شده، ناچار شده 122 میلیون دلار کمک انتخاباتی را به صاحبانش برگرداند.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی نوشته است، سایت آنلاین جمع آوری کمک های مالی برای ترامپ به گونه ای طراحی شده بود که برای یک بار ارسال وجه، چند تیک ارسال وجه نیز فعال می شد.

به نوشته این روزنامه، برای مثال یکی از حامیان ترامپ، در ماه سپتامبر (شهریور) سال گذشته 500 دلار به او کمک کرد اما تا ماه اکتبر، هر هفته 500 دلار از حساب او کسر می شد. یکی دیگر از حامیان رئیس جمهور آمریکا 990 دلار به او کمک کرده بود اما مبلغ نهایی که از حساب او کسر شده بود به 8000 دلار رسید.

بانک ها و شرکت های صادرکننده کارت های اعتباری آمریکا می گویند رسیدگی به شکایات مشتریان در خصوص این کلاهبرداری بخش قابل توجهی از زمان کاری آن ها را به خود اختصاص داده بود.

جیسون میلر سخنگوی سازمان ترامپ در این باره مدعی شد، درخواست برای برگرداندن وجوه، کمتر از یک درصد از تمام کمک های دریافتی را شامل شده است.

از سوی دیگر سایت وین رد اذعان کرد که از ترفند از پیش فعال کردن تیک ها استفاده کرده اما سایت اکت بلو وابسته به دموکرات ها نیز سابقه استفاده از آن را دارد.

در گزارش نیویورک تایمز آمده است، برخی دموکرات های تندرو همچنان از فعال کردن این تیک ها استفاده می کنند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1134

به "افشای ترفند کمپین ترامپ برای کلاهبرداری از حامیان مالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای ترفند کمپین ترامپ برای کلاهبرداری از حامیان مالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید