تاکید رییس جمهور برزیل بر ضرورت تقویت روابط همه جانبه تهران - برازیلیا

به گزارش مجله خزرکوه، حسین قریبی سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در برزیل در ملاقات با ژائیر بولسونارو رئیس جمهور برزیل راسخ خود را تسلیم وی کرد.

تاکید رییس جمهور برزیل بر ضرورت تقویت روابط همه جانبه تهران - برازیلیا

با تور برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش مجله خزرکوه، در این ملاقات رئیس جمهور برزیل با تمجید از صندلی ایران به عنوان کشوری تاریخی و زیبا، بر ضرورت همکاری دو کشور جهت تقویت مناسبات در حوزه های مختلف بویژه در عرصه تجاری تاکید نمود.

ژائیر بولسونارو در این ملاقات که وزیر امور خارجه و دبیرکل وزارت خارجه برزیل نیز حضور داشتند، با اشاره به کوشش های این کشور برای مقابله با کرونا و نیز صدمات زیاد به اقتصاد و آسیب پذیری بخشی از جامعه به لحاظ تعطیلی کسب و کارها، لزوم برنامه ریزی برای برخورد با این مسائل را مورد توجه قرار داد و تقویت همکاری های مالی برای جبران این صدمات در دوره پس از کرونا را ضروری دانست.

سفیر جدید کشورمان در برازیلیا نیز در این ملاقات، با اشاره به مناسبات و روابط طولانی مدت و همیشه محبت آمیز جمهوری اسلامی ایران و برزیل، اقتصاد برزیل را بزرگترین در منطقه و یکی از قدرت های نو ظهور مالی در دنیا توصیف کرد که می تواند مکمل اقتصاد ایران باشد.

وی همچنین اظهار کرد: مقابله با شیوع کرونا موجب ایجاد فرصتی برای همبستگی بیشتر ملت ها و کشورها با یکدیگر شده و لازم است که دو دولت ضمن تداوم اقدامات درمانی و بهداشتی، بدنبال تدابیر و تمهیداتی برای برخورد با آسیب های مالی دوران پسا کرونا نیز باشند و ایران و برزیل ظرفیت های زیادی در این زمینه دارند که می تواند به خوبی مورد بهره برداری بویژه از سوی تجار و بخش های خصوصی دو کشور قرار گیرد.

رئیس جمهور برزیل و سفیر کشورمان در این ملاقات همچنین در مورد ابعاد مختلف روابط دوجانبه ایران و برزیل و ضرورت تقویت این روابط گفت و گو و گفتگو کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 365

به "تاکید رییس جمهور برزیل بر ضرورت تقویت روابط همه جانبه تهران - برازیلیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید رییس جمهور برزیل بر ضرورت تقویت روابط همه جانبه تهران - برازیلیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید