ترابیان: AFC متوجه شد تصمیم اولیه اش عجولانه و پشت پرده آن زد و بند سیاسی بود

به گزارش مجله خزرکوه، رئیس پیشین کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال گفت که AFC از تصمیم اولیه خود علیه ایران عقب نشست چرا که به پشت پرده آن پی برده بود.

ترابیان: AFC متوجه شد تصمیم اولیه اش عجولانه و پشت پرده آن زد و بند سیاسی بود

عباس ترابیان در گفت و گو با خبرنگار ورزشی مجله خزرکوه درباره پیشنهاد AFC برای میهمانی تیم های ایرانی در دور رفت این مسابقات و میزبانی در دور برگشت و رد این پیشنهاد از سوی 4 باشگاه کشورمان، گفت: این پیشنهاد جدید به منزله این بود که AFC متوجه شده تصمیم اولیه عجولانه بوده است. تصمیم ابتدایی AFC فرایندی همیشگی را طی ننموده بود. اصولاً صدور چنین آرأیی یکی، دو هفته طول می کشد. اینکه دو، سه روز این کار صورت گرفته، تعیین است پشت پرده آن زد و بند سیاسی بوده است. عقب نشینی AFC نشانه خوبی است و باید هر چه سریع تر مدارک لازم جمع آوری و به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه گردد.

وی اضافه کرد: پیشنهاد جدیدی را هم دادم و اینکه وزارت ورزش علاوه بر تضمین دادن، تعداد ایرلاین هایی که به کشور ما سفر می نمایند را به AFC اعلام نمایند. این شرکت ها با توجه به امنیت کشورمان به ایران سفر می نمایند. این هم می تواند یکی از موارد گویای امنیت ایران باشد. کسب اطلاع از این ایرلاین ها کار سختی نیست.

رئیس سابق کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال توضیح داد: کمیته مسابقات AFC حدود 18 عضو دارد که چهار عضو آن از کشورهای عربی و دو نفر آنها عربستانی و اماراتی هستند که این مسئله از سوی آنها مطرح شده است. از طرفی عدم حضور نماینده ای از ایران در این کمیته بسیار مهم و خیلی جای بحث دارد. جزو اولین واگن های این قطار بودیم و اینکه ما نماینده نداشته باشیم جزو موارد عجیب و غریب است. امیدوارم این فرایند را جدی بگیرند و اگر لازم شد بار دیگر وزیر ورزش با شیخ سلمان تماس بگیرد تا این مشکل حل گردد.

ترابیان درباره اینکه باشگاه های ایرانی پیشنهاد جدید AFC را رد نموده اند، گفت: این تهدیدی بود که باشگاه های ایرانی انجام دادند و خیلی هم به جا بود و حساسیت ما را نشان داد، اما باید منطقی برخورد گردد. اگر لازم به مذاکره است، باید اجازه دهیم این کار انجام گردد. پیشنهاد جدید AFC یک عقب نشینی است و باید باشگاه ها اجازه دهند کسانی که می توانند مذاکره نمایند این کار را انجام دهند، وگرنه ما در موضع باخت قرار خواهیم گرفت. AFC با تصمیم جدیدش به نوعی درخواست مذاکره داده و باید این را قبول کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 261

به "ترابیان: AFC متوجه شد تصمیم اولیه اش عجولانه و پشت پرده آن زد و بند سیاسی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترابیان: AFC متوجه شد تصمیم اولیه اش عجولانه و پشت پرده آن زد و بند سیاسی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید