تلفات سنگین ائتلاف سعودی و القاعده در جبهه مأرب

به گزارش مجله خزرکوه، منابع یمنی از تلفات سنگین ائتلاف سعودی و القاعده در جبهه مأرب خبر دادند

تلفات سنگین ائتلاف سعودی و القاعده در جبهه مأرب

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع یمنی از تلفات سنگین ائتلاف سعودی و مزدوران آنها و نیز تروریست های القاعده هم پیمان آنها طی سه روز گذشته اطلاع دادند و بیان نمودند که شمار زیادی از فرماندهان و سرکرده های ائتلاف و القاعده در شمال و غرب مأرب کشته شده اند.

این منابع بیان نمودند: نیروهای ائتلاف و تروریست های القاعده متحمل خسارت و تلفات سنگین در جبهه های نخلا و پایین دست وادی جبل المشجح شدند.

منابع یمنی با اشاره به اینکه نیروهای ائتلاف سعودی 154 کشته و زخمی داده اند که در میان کشته شدگان فرماندهان نظامی عالی رتبه به چشم می خورد، تاکید کردند: در میان سرکرده های شاخص کشته شده عبارتند از؛ عبدالعظیم محمد الحنیشی، مرزوق علی بن علی داجی، ضیف الجماعی، محمد یحیی صالح الروحانی، عبدالرزاق علی احمد ثعیل، ایوب ناجی مقحط، خالد صالح الیمانی، مبخوت بن صالح دیمان العقیلی، ناجی عمر عبدالله الحمصی الحداد و محمد عبدالله المحیقنی الیوبی.

منابع یمنی بیان نمودد: القاعده در نبرد وادی نخلا و الطلعه الحمراء در سه روز گذشته شماری از سرکرده های خود را از دست داده است که بعضی از آنها از سرکرده های القاعده هستند که از استان های حضرموت، شبوه، ابین و البیضاء به مأرب آمده بودند.

از سرکرد های شاخص القاعده می توان به سعید حمد جابر حصان، حمد محسن حمد مبارک العراده، خالد محمد علی الجرادی، علی راشد احمد المهمیش الحارثی، علی سالم العبیدی، سیف علی الثمانی غزیل، اسامه علوی السعیدی، سعید علی مبارک العیال، فرید سعد علی الجرادی، علی محمد یحیی الطویل و علوی السلامی نام برد.

همزمان سلطان السامعی عضو شورای عالی سیاسی یمن از طرح صنعا برای پس از تسلط بر مأرب پرده برداشت و بیان نمود: تمرکز در حال حاضر بر روی استان های حضرموت و شبوه در مجاورت مأرب است.

وی با اشاره به اینکه فتح شهر مأرب نزدیک است از طرح صنعا برای هدف قرار دادن صدها مرکز حیاتی عربستان در صورتی که حملات به یمن ادامه داشته باشد، اطلاع داد.

السامعی بیان نمود: واشنگتن قصدی برای جنگ یمن ندارد زیرا اگر بخواهد با یک تماس می تواند این کار را انجام دهد زیرا نقش اساسی در جنگ یمن دارد.

سیلی محکم به عربستان با قطع شاهرگ مالی سعودی

خالد غراب کارشناس امور نظامی یمنی، حملات به تاسیسات حیاتی در عمق عربستان را به مثابه پیامی از سوی نیروهای مسلح یمن به ائتلاف مبنی بر ضرورت برطرف محاصره ملت یمن دانست.

وی اضافه کرد: شرکت آرامکو شاهرگ حیاتی اقتصاد عربستان است و ما عزم جدی داریم که این شاهرگ اقتصاد سعودی تا زمانی که جنگ علیه یمن ادامه دارد، از کار بیافتد.

سرتیپ خالد بیان نمود: هدف قرار دریافت پالایشگاه آرامکو در ریاض مانند سیلی محکمی به سعودی و کسانی که سعودی را متوهم کردند مانند انگلیس و آمریکا و اروپا، محسوب می گردد.

وی اضافه کرد: نیروهای مسلح یمن حق واکنش به حملات سعودی را در راستای دفاع از ملت یمن که محاصره تحمیلی از سوی ائتلاف ریاض رنج می برد و این ائتلاف مانع ورود کشتی های حامل سوخت به الحدیده می گردد را، دارند.

از سوی دیگر خبرگزاری یمنی سبا به نقل از منابع محلی در استان ذمار یمن گزارش داد که سرتیپ علی بن محمد القوسی از سوء قصد تروریستی در شهر مأرب جان به در برده است. این منابع از حمله افراد مسلح به منزل استاندار وابسته به دولت دست نشانده سعودی در یمن اطلاع دادند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1101

به "تلفات سنگین ائتلاف سعودی و القاعده در جبهه مأرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلفات سنگین ائتلاف سعودی و القاعده در جبهه مأرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید