تکذیب ادعای حمله به خودرو سفارت ایران در بغداد

به گزارش مجله خزرکوه، ادعای شبکه انگلیسی-اماراتی اسکای نیوز درباره حمله به یک خودرو سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد تکذیب شد.

تکذیب ادعای حمله به خودرو سفارت ایران در بغداد

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی مجله خزرکوه، شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی که حاصل شراکت انگلیس و امارات متحده عربی است و تخصص ویژه ای در راه اندازی جنگ روانی در مقاطع حساس دارد، ساعتی قبل، با انتشار خبری مجعول به نقل از خبرنگار ناشناس خود، مدعی شد که یک خودرو تابع سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد، هدف حمله قرار گرفته است.

این خبر بلافاصله با پوشش وسیعی از سوی شبکه های همسو با سیاست های غربی و عربی روبرو شد.

یک منبع مطلع در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد در پاسخ به پرسش خبرنگار در خصوص صحت و سقم این خبر، گفت: این خبر از اساس کذب است و تمامی کارکنان سفارت مان در عراق از جمله جناب آقای ایرج مسجدی، سفیر محترم کشورمان، مشغول انجام امور عادی روزانه خود در سفارت هستند و تنها یکی از خودروهای یکی از کارکنان سفارت، تصادف کرده است.

پایگاه خبری السومریه نیوز عراق در خصوص این تصادف به نقل از یک منبع مطلع نوشت: یک دستگاه خودرو ساتنافه متعلق به سفارت جمهوری اسلامی ایران در نزدیکی میدان النسور در بغداد چپ کرده بود که راننده آن توسط تیم بررسی و نجات مدیریت دفاع مدنی نجات یافت.

این منبع، تأکید کرد که این تصادف، یک حادثه عادی بوده که هیچ خسارت انسانی هم نداشته است.

یکی از کاربران عرب زبان، با تمسخر خبر شبکه اسکای نیوز در خصوص حمله به خودرو سفارت ایران نوشت: وقتی اسکای نیوز این گونه خبر می دهد معلوم می شود لابد لاستیک یکی از خودروهای سفارت ایران، پنچر شده!

یک کاربر دیگر هم نوشت: اسکای نیوز در منحرف سازی افکار عمومی در مواقع حساس، تخصص ویژه دارد و با انتشار این شایعه، خواسته اذهان مخاطبین خود را از عملیات موفقیت آمیز موشکی ایرانی ها علیه پایگاه های آمریکایی منحرف کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 239

به "تکذیب ادعای حمله به خودرو سفارت ایران در بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکذیب ادعای حمله به خودرو سفارت ایران در بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید