حمله کرونا به بی خانمان های ژاپن آمادگی چین برای تقویت همکاری با ایران در مبارزه با ویروس کرونا

به گزارش مجله خزرکوه، وزارت بهداشت، کار و رفاه ژاپن شیوع و همه گیری ویروس کرونا را یک خطر بسیار عظیم برای بی خانمان های این کشور دانسته است.

حمله کرونا به بی خانمان های ژاپن آمادگی چین برای تقویت همکاری با ایران در مبارزه با ویروس کرونا

روزنامه ژاپن تایمز روز آدینه گزارش کرد بر اساس آمار این وزارت خانه، در ژاپن بیش از 4 هزار و 550 نفر بی خانمان هستند و همه گیری ویروس آنها را در مخاطرات بیشتری قرار داده است.

گزارش حاکی است که بسیاری از این افراد در خیابان ها و بدون سرپناه بسر می برند و با کم شدن تردد مردم در خیابان ها، دستیابی آنها به غذا و امکانات دیگر برای گذران زندگی دشوارتر شده است.

تایایوکی کودا 67 ساله بیخانمان شهر توکیو در مقابل ایستگاه راه آهن ایستاده است و منتظر است تا بلکه کسی برای او آب و غذایی تهیه کند با این وصف می گوید که این بیماری برای مرفه ها خطرناکتر است ما دیگر به سختی ها عادت نموده ایم از کرونا هم نمی ترسیم و بدنمان در برابر این بیماری مقاومت می نماید.

نزدیک به یک هزار و 125 نفر از افراد بی خانمان ژاپن در توکیو پایتخت این کشور زندگی می نمایند که کانون شیوع کرونا محسوب می گردد و پیشتر در شرایط اضطراری قرار گرفته است.

به رغم اظهارات کودا، وزارت بهداشت ژاپن نسبت به خطر جدی کرونا برای بیخانمان ها هشدار داده است این وزارتخانه آماری را منتشر نموده است که نشان می دهد بیش از 42 درصد از این افراد بالای 60 سال دارند و کرونا برای افراد سالمند به مراتب خطرناکتر از جوان ترها است.

این وزارتخانه خاطر نشان کرد که بیشتر این بیخانمان ها در شهر توکیو و دیگر مناطق بیماری دیابت دارند و یا به امراض قلبی دچار هستند گزارش حاکی است که بیخانمان ها اصولا از رفتن به بیمارستان خودداری می نمایند. آنها حتی ممکن است فکر نمایند کرونا یک آنفلوانزای معمولی است این افراد علاوه بر اینکه مسن هستند هیچگونه مراقبت بهداشتی و یا بیمه درمانی هم ندارند بعضی مواقع هم آنقدر از جامعه فاصله دارند که حتی نام ویروس کرونا را هم نشنیده اند.

کارشناسان می گویند در جریان شیوع دراز مدت کرونا شرایط مالی ژاپن طبیعتا سخت تر می گردد افراد بیشتری شغلشان را از دست می دهند و کارگران درامدی ندارند و مردم بتدریج برای تهیه غذا و پرداخت اجاره خانه دچار مشکل خواهند شد. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 517

به "حمله کرونا به بی خانمان های ژاپن آمادگی چین برای تقویت همکاری با ایران در مبارزه با ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله کرونا به بی خانمان های ژاپن آمادگی چین برای تقویت همکاری با ایران در مبارزه با ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید