خبرنگاران تمدید اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی تا خاتمه بهمن ماه

به گزارش مجله خزرکوه، تهران- خبرنگاران- معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا از تمدید اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی تا سرانجام بهمن ماه امسال اطلاع داد.

خبرنگاران تمدید اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی تا خاتمه بهمن ماه

به گزارش روز شنبه خبرنگاران از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ عین اله جهانی با اشاره به اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی از 18 آبان ماه امسال اضافه کرد: بنا بر تدبیر و دستور سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی از 18 آبان ماه فرآیند اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی از پارکینگ ها و توقفگاه ها به مدت 2 ماه اجرایی شد.

وی با بیان اینکه این اقدام گامی در راستای خدمات دهی به مردم، احقاق حقوق آنان و توسعه سرمایه اجتماعی است، شرح داد: تدبیر بر این بود موتورسیکلت های رسوبی که (از سال 90 تا 98 ـ از تاریخ 98/12/29 به قبل) که در پارکینگ ها هستند با برطرف موانع و ایجاد شرایطی خاص ترخیص می شوند.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا ادامه داد : بازه زمانی در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح، دو ماه و از 18 آبان ماه تا 18 دی ماه در نظر گرفته شده بود اما با توجه به استقبال و اقدام مالکان و راکبان برای و آزاد سازی موتورسیکلت ها از توقف گاه ها و بهره مندی از شرایط در نظر گرفته شده، اجرای این طرح تا سرانجام بهمن ماه امسال تمدید شد.

سرهنگ جهانی درباره هزینه نگهداشت این موتورسیکلت ها در پارکینگ ها یاد آور شد: معیار هزینه نگهداشت در پارکینگ ها مصوبه هیئت وزیران در سال 94 و متناسب با شرایط توقفگاه ها است که باید بگویم بیشترین نرخ این پارکینگ ها بر مبنای مصوبه اشاره شده برای شهر تهران در طول یک شبانه روز 720 تومان است.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا همچنین درباره جرایم این موتورسیکلت ها خاطر نشان کرد: هزینه جریمه موتورسیکلت ها به حالت اولیه باز می گردد و در واقع طی مدتی که در پارکینگ متوقف بوده اند شامل جریمه دو برابری نمی شوند از طرفی مالکان می توانند با طرح تقسیط جرایم بدون پرداخت پیش پرداخت به صورت یک ساله و تقسیطی جریمه ها را پرداخت نمایند.

این مقام مسئول با اشاره به فرصت تمدید شده برای مالکان موتورسیکلت های توقیفی در سراسر کشور یادآور شد: شرایطی فراهم شده که مالکان این موتورها با مراجعه به دفاتر پلیس +10 برای ترخیص موتورسیلکت های رسوبی اقدام نمایند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود شرح داد: تمهیداتی پیش بینی شده که فرآیند ترخیص موتور سیکلت های رسوبی با مراجعه مالک یا نماینده قانونی (متصرف) با به همراه داشتن اسناد کامل شامل کارت ملی، برگ سبز موتورسیکلت، برگه پارکینگ و مراجعه به دفاتر پلیس +10 بتوانند در کمتر از یک ساعت فرآیند ترخیص موتور خود را انجام دهند.

سرهنگ جهانی گفت: بدیهی است که اگر افرادی که مشمول بهره مندی از این طرح می باشند طی مدت اشاره شده و تا سرانجام بهمن ماه امسال در راستای ترخیص موتورسیکلت رسوبی خود مراجعه ننمایند، موتور مذکور تحویل مراجع قانونی شده و به عنوان بلاصاحب و رهاشده به فروش می رسد؛ البته هزینه این فروش به مدت 6 ماه توسط مراجع نگهداری می گردد و اگر در این بازه فرد مراجعه و پیگیری نکند، پول حاصل از فروش به بیت المال واگذار می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 969

به "خبرنگاران تمدید اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی تا خاتمه بهمن ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تمدید اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی تا خاتمه بهمن ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید