خبرنگاران رسانه ها و هنرمندان بوشهری سهم خود را در شکست کرونا ایفا کنند

به گزارش مجله خزرکوه، بوشهر- خبرنگاران- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهرگفت: شکست ویروس کرونا همت همگانی و مشارکت عمومی برای ماندن در خانه و حفظ بهداشت فردی را می طلبدو در این راستا سهم رسانه ها و هنرمندان بوشهری درترویج این فرهنگ کارساز و راهگشاست .

خبرنگاران رسانه ها و هنرمندان بوشهری سهم خود را در شکست کرونا ایفا کنند

فاطمه کرمپور روز دوشنبه در خصوص پویش سهم من در بحران کرونا درگفت وگو با خبرنگاران افزود: تنها با در خانه ماندن است که امکان قطع زنجیره انتقال بیماری همه گیر کرونا وجود دارد به همین دلیل امروز بسکمک از هنرمندان با پیوستن به پویش درخانه می مانیم و عید دیدنی مجازی به خوبی در کنار مردم هستند و رسانه ها این فعالیت ها را به صورت مستمر پوشش می دهند.

وی به خانواده بعنوان اصلی ترین کانون اجتماعی اشاره کرد و گفت: فراگیری این بیماری و نحوه پیشگیری از آن این موضوع را دوباره ثابت کرد که خانواده مهمترین کانون اجتماعی است و سلامت جامعه در گرو سلامت خانواده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر افزود: رسانه ها بعنوان بازوهای انتقال اطلاعات، ایجاد همدلی و گسترش اعتماد اجتماعی در فضای کرونا زده کنونی نقش محوری دارند.

کرمپور با اشاره به نقش پررنگ هنرمندان، فعالان اجتماعی و رسانه ها در اطلاع رسانی صحیح و بدور از حاشیه و ماجراجویی در جامعه گفت: در استان بوشهر هنرمندان با ایجاد پویش های فرهنگی به در خانه ماندن مردم کمک می کنند.

وی ادامه داد: برخی دیگر از هنرمندان نیز در تهیه و تولید ماسک و روپوش بیمارستانی به صورت خیریه برای کادر درمان اقدام کرده اند که نشان از همراهی همیشگی هنرمندان در رویدادهای اجتماعی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: افزون براین فراخوان های جشنواره های مجازی عکس، قصه و شاهنامه خوانی و نمایشنامه نویسی برای تشویق مردم به درخانه ماندن و رقم زدن اوقات خوب و سرگرم کننده برای مردم منتشر شده است.

وی ادامه داد: هنرمندان استان بوشهر در شرایط حساس کنونی با مشارکت خانه روانشناسان اقدام به برگزاری کارگاه ها و سمینارهای آنلاین کرده اند که علاوه بر ترغیب مردم برای در خانه ماندن از بروز آسیب های روحی روانی پس از دوران قرنطینه خانگی و مسائل بروز یافته در جامعه جلوگیری خواهد کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر اقدامات رسانه ها در انعکاس نیاز مردم و مراکز درمانی و بهداشتی و نیز ایجاد حساسیت نسبت به کرونا را قابل تحسین خواند و گفت: رسانه ها بعنوان آینه تمام نمای جامعه علاوه بر تداوم این جهت، باید اقدامات مثبت اجرا شده در زمینه مهار کرونا را نیز ثبت، ضبط و منعکس کنند و ایثار همگانی و مشارکت قشرهای مختلف مردم در کمک به هم را به تصویر بکشند.

وی گفت: جهانی شدن روابط و اینکه زمین امروز به یک دهکده بزرگ و آسیب پذیر تبدیل شده است، زمین ما نیاز به نگاه مهربانانه ترو مادرانه تری دارد.

کرمپور افزود: امروز باتوجه به شرایط موجود احساس نیاز به همدلی و کنار هم بودن بیش از هر زمان دیگری به چشم می آید.

وی ادامه داد: خوشبختانه امروز نیز در بحران کرونا پیشگیری از این بیماری با مشارکت همگانی و انجام اقدامات خودجوش از سوی قشرهای مختلف مردم برای کمک به قشرهای مختلف جامعه به خوبی دیده می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: امروز حساسیت نسبت به بحران کرونا در جامعه ایجاد شده و همه به هر نوعی برای کمک به بیماران، افراد بی بضاعت ، بیمارستان ها و مراکز درمانی و حتی گندزدایی اماکن و محل تجمع و تردد عمومی از سوی مردم اقدامات مهمی اجرا شده که رسانه ها این فعالیت ها را بصورت مستمر و لحظه به لحظه پوشش می دهند.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 433

به "خبرنگاران رسانه ها و هنرمندان بوشهری سهم خود را در شکست کرونا ایفا کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رسانه ها و هنرمندان بوشهری سهم خود را در شکست کرونا ایفا کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید