خبرنگاران شاخص بزرگراهی کردستان 2 برابر افزایش یافت

به گزارش مجله خزرکوه، سنندج - خبرنگاران - معاون ساخت و توسعه راه های مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تا به امروز با اقدامات انجام گرفته، شاخص بزرگراهی در استان با افزایش 2 برابری همراه بوده است.

خبرنگاران شاخص بزرگراهی کردستان 2 برابر افزایش یافت

عرفان مرادی روز سه شنبه در گفت و با خبرنگار خبرنگاران با بیان اینکه در این مدت 157 کیلومتر بزرگراه در کردستان احداث شد، گفت: این میزان بزرگراه اجرا شده عمدتا در مسیرهای سنندج - سقز در قالب کریدر شمال - جنوب، سنندج - دهگلان و سنندج - مریوان با هزینه 600 میلیار تومانی بوده است.

وی اضافه کرد: با انجام این اقدامات شاخص بزرگراهی استان با رشد 2 برابری از 11 درصد به 22 درصد رسید تا این زیرساخت ها به عنوان عنصری مهم در تحقق توسعه پایدار این استان نقشی بیش از گذشته ایفا کند.

معاون ساخت و توسعه راه های مدیرکل راه و شهرسازی کردستان افزود: ارتقای شبکه راه های استان از فرعی به اصلی و اصلی به بزرگراه از جمله اولویت های هدف گذاری شده دولت در این استان است.

وی یادآور شد: هم اکنون در استان عملیات اجرایی به منظور ارتقای راه ها و بهبود سطح برخورداری در حوزه های راه اصلی، فرعی و بزرگراهی با جدیت و تلاش مجموعه همکاران، مشاوران و پیمانکاران بومی در حال انجام است.

مرادی تاکید کرد: این اداره کل هم اکنون احداث 198 کیلومتر بزرگراه و 80 کیلومتر راه اصلی را در دستور کار خود قرار داده که با اتمام این برنامه شاخص های حوزه راه در این استان به میانگین فعلی کشور می رسد.

وی گفت: برای اتمام این طرح ها یک هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است که اکنون در حوزه بزرگراهی و راه اصلی 16 طرح در قالب 25 قطعه به طول 278 کیلومتر شامل 198 کیلومتر بزرگراه و 80 کیلومتر راه اصلی در دست پیمان قرار گرفته است.

مرادی تاکید کرد: از جمله طرح های در حال انجامی بزرگراهی این استان شامل تعریض گردنه صلوات آباد، احداث جاده جدید سنندج به مریوان، طرح کریدور شمال جنوب در مسیرهای کامیاران، سنندج، دیواندره و سقز است.

استان کردستان حدود هشت هزار کیلومتر راه دارد که از این میزان 6 هزار و 100 کیلومتر آن راه روستایی و حدود یک هزار و 900 کیلومتر آن راه بین شهری شامل 325 کیلومتر بزرگراه، 888 کیلومتر اصلی و 700 کیلومتر نیز فرعی و عریض است.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 869

به "خبرنگاران شاخص بزرگراهی کردستان 2 برابر افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شاخص بزرگراهی کردستان 2 برابر افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید