خبرنگاران معاون وزیر: حدود نیمی از کارآموزان کشور، فارغ التحصیل دانشگاهی هستند

به گزارش مجله خزرکوه، ارومیه- خبرنگاران- رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به لزوم توسعه روزافزون آموزش های مهارتی به ویژه بین دانشجویان گفت: حدود نیمیی از کارآموزان و مهارت آموزان در کشور را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند که نوعی موفقیت در این عرصه است.

خبرنگاران معاون وزیر: حدود نیمی از کارآموزان کشور، فارغ التحصیل دانشگاهی هستند

علی اوسط هاشمی روز شنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیران مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آذربایجان غربی گفت: در صدد هستیم به صورت روزافزون، این رقم را افزایش دهیم.

وی اضافه کرد: هدف گذاری ما بر اساس توانمندسازی اقشار مختلف به ویژه جوانان بوده و در این راستا، گام های موثر و درازمدت برمی داریم.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ادامه داد: هر کارگاهی که در کشور باشد، یک کارگاه آموزشی برای حوزه مهارتی است که باید تعداد آنها را روز به روز گسترش داد.

اوسط هاشمی گفت: ما به دنبال تغییر رویکرد در نظام آموزشی هستیم و باید این رویکرد به سمت مهارت آموزی بیشتر سوق یابد.

وی با اشاره به لزوم تجهیز مراکز آموزشی این سازمان، گفت: دستور کلی در این خصوص از رییس جمهوری گرفته شده تا از محل فروش سهام تمام مراکز آموزشی ما در کشور تجهیز شود.

علی اوسط هاشمی رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در سفر 2 روزه به آذربایجان غربی از آموزشگاه های فنی و حرفه ای ارومیه مرکز استان و شهرستان پیرانشهر بازدید خواهد کرد.

آذربایجان غربی یکی از استان های پیروز در ارائه آموزش های مهارتی در کشور به شمار می رود و سالانه افزون بر هفت میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی در استان ارائه می شود.

در حال حاضر بیش از 6 هزار حرفه مهارتی در استان به مهارت آموزان، آموزش داده می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 762

به "خبرنگاران معاون وزیر: حدود نیمی از کارآموزان کشور، فارغ التحصیل دانشگاهی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معاون وزیر: حدود نیمی از کارآموزان کشور، فارغ التحصیل دانشگاهی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید