خودکشی رهبر گروه تروریستی معروف آفریقا

به گزارش مجله خزرکوه، ابوبکر شکائو رهبر گروه تروریستی بوکوحرام برای گرفتار نشدن در دست گروه های رقیب خودکشی نموده است.

خودکشی رهبر گروه تروریستی معروف آفریقا

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

پس از آنکه وال استریت ژورنال روز آدینه گزارش داد که رهبر گروه تروریستی بوکوحرام کشته شده است، ارتش نیجریه بیان کرد، در حال اجرا تحقیقات در خصوص این ادعا است.

به گزارش ایرنا، وال استریت ژورنال به نقل از یادداشت های اطلاعات خارجی و آژانس جاسوسی آفریقای غربی گزارش داد که ابوبکر شکائو رهبر گروه تروریستی بوکوحرام برای گرفتار نشدن در دست گروه های رقیب خودکشی نموده است.

اگرچه تا کنون دولت نیجریه و گروه های تروریستی بوکوحرام و داعش این خبر را تایید ننموده اند، اما وال استریت ژورنال با ردیابی تماس رهگیری شده میان شورشیان خبر مرگ رهبر بوکوحرام را تایید می نماید.

محمد پریما سخنگوی ارتش نیجریه در خصوص مرگ رهبر بوکوحرام گفت: ما با دقت در حال آنالیز این موضوع هستیم زیرا در گذشته ما گزارش داده بودیم که او مرده اما دوباره بازگشته است.

یک گزارش داخلی آژانس اطلاعاتی نیجریه که یک نسخه از آن به دست واشنگتن پست رسیده حاکی است که شکائو روز چهارشنبه برای گرفتار نشدن در دست نیروهای داعش در آفریقای غربی اقدام به خودکشی نموده است.

بوکو حرام یک گروه شورشی و تروریستی در شمال نیجریه است که خواهان تعطیلی تمامی مدارس نوین و تحمیل شریعت اسلامی بر تمامی 36 ایالت نیجریه است. این گروه که در نیجر، چاد و شمال کامرون نیز فعال است در سال 1381 هجری شمسی تأسیس شده و پیشتر با شبکه القاعده ارتباط داشت اما در سال 1394 با ابوبکر بغدادی بیعت کرد و نام خود را به ((ولایت مغرب آفریقا دولت اسلامی)) تغییر داد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1196

به "خودکشی رهبر گروه تروریستی معروف آفریقا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودکشی رهبر گروه تروریستی معروف آفریقا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید