دستگیری دزد لپ تاپ های دانشجویان

به گزارش مجله خزرکوه، معاون مبارزه با جرائم سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری یک دزد جوانی اطلاع داد که با مراجعه به مراکز دانشگاهی 10 لپ تاپ و دوربین عکاسی دانشجویان را سرقت نموده بود.

دستگیری دزد لپ تاپ های دانشجویان

به گزارش گروه اجتماعی مجله خزرکوه، سرهنگ کارآگاه سید شمس الدین میرزکی، گفت: در ساعت 10 صبح بیست و یکم مهرماه سال جاری در تماس تلفنی مرد جوانی به مرکز فوریت های پلیسی 110، از سرقت رفتن کوله پشتی که حامل لپ تاپ و دوربین عکاسی اش بود به کلانتری 148 انقلاب اعلام شکایت کرد.

وی بیان داشت: پس از تحقیقات اولیه توسط ماموران کلانتری 148 انقلاب، پرونده تشکیل شده برای رسیدگی تخصصی و شناسایی متهم با دستور بازپرس شعبه 15 دادسرای ناحیه 6 تهران در اختیار کارآگاهان اداره بیستم نهاده شد.

وی توضیح داد: شاکی پس از حضور در پلیس آگاهی به کارآگاهان، بیان داشت: من دانشجوی دانشگاه علامه طباطبائی هستم. در روز سرقت برای مطالعه به کتابخانه دانشگاه مراجعه کردم، در حال کار با لپ تاپم بودم که برای انجام کاری لپ تاپ را رها کردم و پس از گذشت کمتر از 5 دقیقه متوجه شدم کوله پشتی¬ام که حاوی دوربین عکاسی و لپ تاپ بود، به سرقت رفته است.

معاون سرقت وسائط نقلیه اذعان داشت: کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاکی به محل سرقت مراجعه که در تحقیقات میدانی، چهره دزدان که 2 جوان حدوداً 25 ساله بودند، بدست آمد.

وی بیان داشت: در ادامه تحقیقات، پرونده دیگری به همین شیوه و شگرد به اداره بیستم واصل شد که در آنالیز های بیشتر تعیین شد سرقت توسط همان 2 مرد جوان اجرا شده است.

این مقام انتظامی توضیح داد: کارآگاهان با به دست آمدن این اطلاعات پیروز به شناسایی هویت یکی از دزدان بنام رامین شدند که با انعکاس موضوع به بازپرس پرونده دستگیری دزد صادر شد.

میرزکی اضافه نمود: در مورخه یکم آبان ماه کارآگاهان در یک عملیات پلیسی پیروزشدند رامین را در مخفیگاهش در محدوده شرق تهران دستگیر نمایند.

وی مطرح کرد: در تحقیقات اجرا شده از دزد، متهم ضمن اعتراف صریح به سرقت به کارآگاهان، گفت: در حدود 6 ماه است به همدستی یکی از دوستانم به نام سعید اقدام به سرقت اموال دانشجویان در دانشگاه های علامه طباطبائی و تربیت مدرس نموده ایم که پس از سرقت اموال را به مغازه داری در محدوده چهارراه ولیعصر می فروختیم. همدستم سعید نیز در یکی از سرقت ها با من بود و پس از سرقت لپ تاپ آن را به قیمت 7 میلیون تومان فروختیم.

این مقام انتظامی شرح داد: کارآگاهان در ادامه پرونده متوجه شدند سعید به یکی از شهر های غربی کشور متواری شده است.

معاون مبارزه با جرائم سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی پایتخت اضافه نمود: کارآگاهان با مراجعه به مخفیگاه مالخر تعداد 9 دستگاه لپ تاپ و 2 عدد دوربین عکاسی سرقتی کشف و به همراه مالخر به اداره بیستم منتقل کردند.

میرزکی در سرانجام گفت: با توجه به دستگیری دزد و اعتراف به بیش از ده ها فقره سرقت لپ تاپ و دوربین عکاسی از دانشجویان و شناسایی مالکان اموال سرقتی متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه 15 دادسرای ناحیه 6 تهران برای انجام تحقیقات تکمیلی و دستگیری همدست متواری وی در اختیار کارآگاهان اداره بیستم پلیس آگاهی واقع شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 68

به "دستگیری دزد لپ تاپ های دانشجویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری دزد لپ تاپ های دانشجویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید