روزنامه آلمانی: سال گذشته 871 مورد حمله به مسلمانان گزارش شده است

به گزارش مجله خزرکوه، یک روزنامه آلمانی در گزارشی نوشت طی سال 2019 میلادی دست کم 871 مورد حمله به مسلمانان این کشور گزارش شده است.

روزنامه آلمانی: سال گذشته 871 مورد حمله به مسلمانان گزارش شده است

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله خزرکوه، بر اساس گزارشی که روز یکشنبه منتشر شده، طی سال گذشته 871 مورد حمله به جامعه مسلمانان در آلمان گزارش شده است.

بر اساس گزارش روزنامه آلمانی نیواوسنابراکر دولت آلمان در پاسخ به درخواست حزب چپ گرای دائه لینکه بیان کرد که در جریان 871 حمله به جامعه مسلمانان آلمان طی سال گذشته، دست کم 2 نفر کشته شده و 33 نفر دیگر نیز مجروح شده اند.

اولا یلپکه سخنگوی حزب دائه لینکه به این روزنامه گفت: ابراز نفرت از مسلمانان در آلمان در حال تبدیل به حملات خشونت آمیز، تهدید و توهین است.

وی هشدار داد: متاسفانه ما باید انتظار داشته باشیم که این موضوع بسیار شبیه یک بمب ساعتی عمل کند که در حال تیک تاک است.

هنوز آمار رسمی جنایت های اسلام هراسی در سال 2019 توسط دولت آلمان اعلام نشده است. جنایت های مربوط به اسلام هراسی در سال 2018 دست کم 910 مورد بوده که شامل 48 حمله به مساجد این کشور بوده است. در سال 2017 نیز این آمار 1095 مورد بوده است.

اگر چه طی سه سال گذشته جنایت های مربوط به اسلام هراسی در آلمان فرایند کاهشی داشته اما آمار حملات به مسلمانان افزایشی بوده است. در سال 2017، پنجاه و شش مورد حمله به مسلمانان گزارش شده بود که 38 مجروح به همراه داشت. در سال 2018 نیز 74 مورد حمله به مسلمانان با دست کم 52 مجروح گزارش شده بود. دو مورد از این حملات کوشش برای قتل گزارش شده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 452

به "روزنامه آلمانی: سال گذشته 871 مورد حمله به مسلمانان گزارش شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه آلمانی: سال گذشته 871 مورد حمله به مسلمانان گزارش شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید