شمار قربانیان کرونا در جهان از 100 هزار نفر گذشت، رقابت تنگاتنگ آمریکا و ایتالیا در مرگ و میر

به گزارش مجله خزرکوه، آمارهای رسمی منتشر شده از سوی دولت ها در اقصی نقاط جهان نشان می دهد که شمار قربانیان ویروس کرونا (بیماری کووید-19) در جهان اکنون به بیش از 100 هزار نفر رسیده است.

شمار قربانیان کرونا در جهان از 100 هزار نفر گذشت، رقابت تنگاتنگ آمریکا و ایتالیا در مرگ و میر

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش گروه بین الملل مجله خزرکوه، آخرین آمارهای تجمیعی منتشر شده از سوی نهادهای دولتی در کشورهای مختلف جهان نشان می دهد که تعداد قربانیان ویروس کرونا (بیماری کووید-19) حوالی ساعت 21:00 به وقت تهران از مرز 100 هزار نفر عبور کرده است.

بر اساس آمارهای رسمی که پایگاه آماری Worlometers از ابتدای شیوع ویروس کرونا در جهان به طور مستمر و با استناد به گزارش های آماری نهادهای دولتی در کشورهای مختلف جهان اقدام به روزآمدسازی و انتشار آنها کرده است، ایتالیا با بیش از 18800 مورد مرگ ومیر بر اثر ابتلا به کرونا رتبه اول را در جهان دارد و بعد از این کشور نیز آمریکا با 17919 نفر و اسپانیا با 15970 نفر در رتبه های بعدی جای گرفته اند.

طی 24 ساعت گذشته حدود 10 هزار نفر به آمار قربانیان کرونا در جهان افزوده شده است که در این میان آمریکا با ثبت 1900 مورد مرگ ومیر طی 24 ساعت گذشته، رتبه اول جهان را به خود اختصاص داده است.

در بین قاره های جهان نیز بیشترین موارد مرگ ومیر بر اثر کرونا در قاره اروپا به ثبت رسیده است. تا به امروز بالغ بر 800 هزار شهروند اروپایی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده اند. به عبارت دیگر تقریباً نیمی از کل مبتلایان به ویروس کرونا در جهان ساکن کشورهای اروپایی هستند.

پایگاه آماری Worldometers شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان را نیز حدود 1.65 میلیون نفر اعلام کرده است. آمریکا با ثبت حدود 480هزار مورد ابتلا به کرونا، از این لحاظ در جهان رکورددار است.

تا به امروز حدود 370 هزار نفر از مبتلایان به کرونا در سراسر جهان سلامتی خود را بازیافته اند و اقدامات درمانی برای بهبود بیش از 1.1 میلیون نفر از مبتلایان همچنان در جریان است.

بیماری ناشی از ویروس کرونا یعنی بیماری کووید 19که سازمان بهداشت جهانی (WHO) آن را بیماری همه گیر جهانی اعلام کرده است، تا به امروز در بیش از 200 کشور و قلمرو از قاره های مختلف جهان شیوع یافته است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 492

به "شمار قربانیان کرونا در جهان از 100 هزار نفر گذشت، رقابت تنگاتنگ آمریکا و ایتالیا در مرگ و میر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار قربانیان کرونا در جهان از 100 هزار نفر گذشت، رقابت تنگاتنگ آمریکا و ایتالیا در مرگ و میر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید