ظریف و خبرنگار افغان!

به گزارش مجله خزرکوه، درباره مصاحبه محمد جواد ظریف با خبرنگار شبکۀ طلوع افغانستان بحث های بسیاری درگرفته است.

ظریف و خبرنگار افغان!

عده ای پرسش های خبرنگار را مغرضانه دانسته و عده ای دیگر صراحت او را سبب برملا شدن ضعف و ناتوانیِ وزیر خارجۀ ایران قلمداد کرده اند.

آنها که پرسش ها را مغرضانه دانسته اند، تصورشان از مصاحبه شبیه همان نمایش های مضحک و ملال انگیزی است که در بعضی رسانه های ایران رواج دارد و معمولاً هم آغاز و انجام شان این است: لطفاً نظر مبارکتان را در بارۀ سیاست جنایتکارانۀ آمریکا و موفقیت های بی سابقۀ کشورمان در مقابله با آن بیان فرمایید!

اما آن کسانی که مصاحبه را نشانۀ ناتوانی ظریف توصیف کرده اند، استعداد و دانش او از حقوق بین الملل را به کلی نادیده گرفته اند. مشکل ظریف ناتوانی یا ناآگاهی یا بی استعدادی نیست، مشکل او اجبار به دفاع از سیاست ها و عملکردهایی است که به نظرم خودش هم آنها را قابل دفاع نمی داند!

با چنین وضعی، طبیعی است که او خود را از معرض مصاحبه های چالشی دور نگه دارد، اما نمی دانم به چه دلیلی تن به مصاحبه با خبرنگار افغان داده است؟ شاید تصورش این بوده که لطف الله نجفی زاده هم یکی است مانند مصاحبه گران صدا و سیما که اگر هم استثنائاً پرسشی چالشی را مطرح کنند با همان نخستین جملۀ پاسخ، با تمام حرکات سر و صورت و ابرو و چشم و لب و دهان آن را با چنان شدتی تأیید کنند و مکفی بدانند که هر که نداند گمان کند دچار لقوه شده اند!

منبع: کانال تلگرامی نویسنده

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 955

به "ظریف و خبرنگار افغان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف و خبرنگار افغان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید