قانون 5 مرحله ای توئیتر برای متخلفان کرونایی

به گزارش مجله خزرکوه، توئیتر به منظور انتشار اخبار نادرست و غلط در رابطه با ویروس کرونا و البته واکسن آن یک قانون 5 مرحله ای را برای متخلفان در نظر گرفته است.

قانون 5 مرحله ای توئیتر برای متخلفان کرونایی

به گزارش خبرنگاران ، توئیتر برای جلوگیری از انتشارات نادرست و گمراه کننده در رابطه با ویروس کرونا کاربران حساب های رسمی را در 5 مرحله مسدود می نماید.

اگر فردی در حساب توئیتری خود اقدام به انتشار مطالبی گمراه کننده، نادرست و اشتباه در رابطه با ویروس کرونا و واکسن آن کند در گام نخست هیچ اقدامی علیه او صورت نخواهد گرفت.

اما اگر برای دومین بار اقدام به توئیت های گمراه کننده علیه کرونا بزند با 12 ساعت مسدود شدن حساب توئیتری اش روبرو خواهد شد.

در سومین بار باز هم اقدام مشابه صورت خواهد گرفت و در صورت انتشار مطالب نادرست درباره کرونا و واکسن آن 12 ساعت مسدود شدن در راه است.

اما در چهارمین مرتبه جریمه سخت تری در راه است، به این ترتیب که حساب فرد به مدت یک هفته مسدود خواهد شد.

اگر فرد بعد از این مراحل باز هم اقدام به انتشار مطالب نادرست کند حساب او برای همواره تعلیق خواهد شد.

توئیتر هم اکنون امکانات دیگری برای هشدار به کاربران دارد، از جمله اینکه توئیت های مشکوک که مورد تایید نیست را برچسب دار می نماید.

در کل رسانه های اجتماعی جهان حساسیت خاصی نسبت به انتشار مطالب غلط درباره کووید19 وجود ندارد به این ترتیب که از هر 10 مطلب نادرست فقط یکی از سوی شبکه های اجتماعی مختلف حذف می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1067

به "قانون 5 مرحله ای توئیتر برای متخلفان کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون 5 مرحله ای توئیتر برای متخلفان کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید