قدیمی ترین تخت خواب دنیا کشف شد

به گزارش مجله خزرکوه، باستانشناسان در کاوش های خود در غاری در آفریقای جنوبی تخت خواب هایی کشف کردند که متعلق به 200 هزار سال قبل بوده و می توان گفت قدیمی ترین تخت خواب های کشف شده در تاریخ بشریت محسوب می شوند.

قدیمی ترین تخت خواب دنیا کشف شد

دانشمندان باستان شناس در کاوش های خود در یکی از غارهای آفریقای جنوبی به تخت خوابی رسیدند که از گیاهان ساخته شده و ظاهراً سازندگان آن به دنبال راحتی هرچه بیشتر بوده اند.

پیش از این اکتشاف دانشمندان معتقد بودند اولین تخت خواب را انسان یکصد هزار سال پیش باز هم با استفاده از گیاهان ساخته است.

الوسط کویت نوشت، به اعتقاد باستان شناسان، این کشفیات قدرت و توانمندی انسان های اولیه را نشان می دهد که توانسته بودند با به کارگیری آتش، خاکستر و گیاهان مختلف، اسباب خواب راحتی برای خود مهیا نمایند.گرچه انسان های اولیه تخت خواب های مجللی به شکل تخت خواب های امروزی در اختیار نداشتند، اما به ساخت تخت خواب های راحت توجه بسیاری می کردند.گرچه انسان های اولیه تخت خواب های مجللی به شکل تخت خواب های امروزی در اختیار نداشتند، اما به ساخت تخت خواب های راحت توجه بسیاری می کردندگرچه انسان های اولیه تخت خواب های مجللی به شکل تخت خواب های امروزی در اختیار نداشتند، اما به ساخت تخت خواب های راحت توجه بسیاری می کردند.

منبع: گردشبان
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 728

به "قدیمی ترین تخت خواب دنیا کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدیمی ترین تخت خواب دنیا کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید