هفتمین مرحله عملیات ارادة النصر علیه تروریسم در عراق با موفقیت به خاتمه رسید

به گزارش مجله خزرکوه، فرماندهی عملیات مشترک عراق از انتها پیروز هفتمین مرحله از عملیات ارادة النصر علیه تروریسم در این کشور، خبر داد.

هفتمین مرحله عملیات ارادة النصر علیه تروریسم در عراق با موفقیت به خاتمه رسید

به گزارش گروه بین الملل مجله خزرکوه، سرتیپ تحسین الخفاجی سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق، امروز (چهارشنبه 11 دسامبر - 20 آذر) از پایان هفتمین مرحله از عملیات ارادة النصر (عزم پیروزی) و رکورد زدن در تحقق اهداف آن در بازه زمانی مشخص، خبر داد.

وی در گفت وگو با پایگاه خبری المعلومة، گفت: نیروهای امنیتی هفتمین مرحله از عملیات ارادة النصر را پس از تحقق اهداف موردنظر از جمله تامین مرزهای سامراء، دیالی و کرکوک و حمله به ده ها مقر بقایای داعش به پایان رساندند.

سرتیپ الخفاجی افزود: این عملیات کاملا متکی بر تلاش های استخباراتی و اطلاعات دقیق کسب شده در تعقیب هسته های خاموش تروریست ها، بود. زمان آغاز مرحله هشتم این عملیات منوط به تحرکات بقایای تروریست ها و نیز اطلاعاتی که از تروریست ها کسب خواهد شد، است.

فرماندهی عملیات مشترک عراق، هفتم دسامبر (16 آذر) از آغاز هفتمین مرحله از عملیات ارادة النصر از چهار محور در استانهای کرکوک، دیالی و صلاح الدین خبر داد.

این عملیات با مشارکت فرماندهی عملیات صلاح الدین ، فرماندهی عملیات دیالی، فرماندهی عملیات سامراء، فرماندهی عملیات کرکوک و پلیس انرژی و فرماندهی های بخشهای کرکوک-دیالی-صلاح الدین و سازمان الحشد الشعبی، نیروهای پلیس استانهای صلاح الدین و دیالی، پلیس فدرال و فرماندهی نیروی هوایی ارتش و ائتلاف بین المللی انجام شد و هدف آن تفتیش و پاکسازی مناطق مختلف و روستاها از تروریست ها و دستگیری افراد تحت تعقیب و نابودی منابع تامین تروریسم و برقراری امنیت و تثبیت آن در استانهای دیالی، کرکوک و صلاح الدین بود.

اواسط تیرماه گذشته، مرحله نخست عملیات ارادة النصر، عملیاتی گسترده با هدف پاکسازی مناطق محصور بین استان های صلاح الدین، نینوا و الانبار تا مرزهای بین المللی عراق و سوریه آغاز شد و تاکنون هفت مرحله از این عملیات در بخش های مختلف عراق با موفقیت انجام شده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 150

به "هفتمین مرحله عملیات ارادة النصر علیه تروریسم در عراق با موفقیت به خاتمه رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفتمین مرحله عملیات ارادة النصر علیه تروریسم در عراق با موفقیت به خاتمه رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید