واکسن کرونای چین جواب داد

به گزارش مجله خزرکوه، براساس یافته های به دست آمده از فاز اولیه یک مطالعه بالینی تصادفی، واکسن کووید 19 بالقوه چینی نشان داده در بدن جوانان و سالمندان واکنش ایمنی و آنتی بادی تولید می کند.

واکسن کرونای چین جواب داد

به گزارش خبرنگاران از فارس، براساس یافته های به دست آمده از فاز اولیه یک مطالعه بالینی تصادفی، واکسن کووید 19 بالقوه چینی نشان داده در بدن انسان واکنش ایمنی و آنتی بادی تولید می کند.

نتایج این پژوهش که در مجله Lancet Infectious Disease منتشر شده است.

براساس نتایج اولیه آزمایش بالینی واکسن BBIBP-CorV با 640 شرکت کننده است که تولید آنتی بادی در پی داشته باشد. آخرین مطالعه شامل شرکت کنندگان بین 18 تا 80 سال بود و نشان داد که پاسخ آنتی بادی در همه گیرندگان ایجاد می شود.

شیائومینگ یانگ محقق ارشد این پژوهش در انستیتو محصولات بیولوژیکی پکن می گوید: بدن افراد 60 ساله و مسن تر دیرتر نسبت به واکسن مذکور واکنش نشان داد و رصد آنتی بادی در بدن سالمندان حدود 42 روز به طول انجامید؛ اما درنهایت این واکسن برای تمام افراد در گروه های سنی مختلف ایمن بود.

براساس گزارش مجله لنست، در حال حاضر 42 واکسن برای COVID-19 در مرحله آزمایشات بالینی قرار دارند. نامزدهای واکسن در آزمایشات بالینی از نظر نوع متفاوت هستند و شامل واکسن های پلاسمید DNA، واکسن های ویروس غیرفعال ، واکسن های ویروسی آدنوویروس و واکسن RNA می شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 821

به "واکسن کرونای چین جواب داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن کرونای چین جواب داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید