وزارت دفاع عراق: توان مقابله با هر خطر خارجی را داریم، برقراری امنیت در مرز با سوریه با مشارکت حشد شعبی

به گزارش مجله خزرکوه، وزارت دفاع عراق با بیان اینکه این کشور قادر است با هر خطر خارجی مقابله کند، از برقراری امنیت در مرزهای مشترک با سوریه با مشارکت حشد شعبی اطلاع داد.

وزارت دفاع عراق: توان مقابله با هر خطر خارجی را داریم، برقراری امنیت در مرز با سوریه با مشارکت حشد شعبی

به گزارش گروه بین الملل مجله خزرکوه به نقل از شبکه الفرات، سرتیپ یحیی رسول امروز چهارشنبه خاطر نشان کرد هماهنگی بالایی به وسیله عملیات مشترک میان تشکلات مختلف از جمله نیروهای حشد شعبی برای کنترل شهرها در مناطقی که تعیین شده و مناطق صحرایی و نیز مناطق مرزی با سوریه وجود دارد.

وی اضافه نمود نیروهای امنیتی همچنان به پیگرد بقایای گروه تروریستی داعش در مناطق صحرایی و دشت ها ادامه می دهند.

وی اضافه نمود نیروهای امنیتی، امنیت را در مرزهای مشترک با سوریه تامین نموده اند، نیروهای ما چند روز پیش مرحله هفتم عملیات اراده پیروزی را با موفقیت به انتها رساندند.

سرتیپ یحیی رسول روز گذشته هم گفته بود این کشور تمام جنگنده های اف 16 را تحویل گرفته است.وی با بیان اینکه عراق قادر به رویارویی با هر خطر خارجی است، خاطر نشان کرد : عراق در حال حاضر یک سامانه نظامی در اختیار دارد که تجربه بسیاری در جنگ خیابانی و مناطق صحرایی و دشت ها دارد.

از سوی دیگر فرماندهی مرکزی آمریکا ادعا نموده است که اجازه نخواهند داد نیروهایشان و نیروهای ائتلاف در عراق هدف حمله قرار گیرند و از خود در برابر حملات خمپاره ای دفاع خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 149

به "وزارت دفاع عراق: توان مقابله با هر خطر خارجی را داریم، برقراری امنیت در مرز با سوریه با مشارکت حشد شعبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت دفاع عراق: توان مقابله با هر خطر خارجی را داریم، برقراری امنیت در مرز با سوریه با مشارکت حشد شعبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید