وزن ایده آل برای خانم ها چقدر است؟

به گزارش مجله خزرکوه، اکثر مردم گمان می کنند که برای محاسبه وزن ایده آل خود، فقط باید به قدشان توجه کنند، اما حقیقت این است که برای محاسبه دقیق وزن ایده آل، به غیر از قد، جنسیت و اندازه استخوان بندی هم باید در نظر گرفته شود.

وزن ایده آل برای خانم ها چقدر است؟

ه گزارش، اکثر مردم گمان می کنند که برای محاسبه وزن ایده آل خود، فقط باید به قدشان توجه کنند، اما حقیقت این است که برای محاسبه دقیق وزن ایده آل، به غیر از قد، جنسیت و اندازه استخوان بندی هم باید در نظر گرفته شود.

اکثر مردم گمان می کنند که برای محاسبه وزن ایده آل خود، فقط باید به قدشان توجه کنند، اما حقیقت این است که برای محاسبه دقیق وزن ایده آل، به غیر از قد، جنسیت و اندازه استخوان بندی هم باید در نظر گرفته شود.

- قدتان را اندازه بگیرید و یاد داشت کنید.

- وزن ایده آل برای یک خانم با استخوان بندی معمولی و قد 154 سانتی متر (5 فوت)، 45 کیلو گرم (100پوند) است. حالا اگر شما کوتاه تر یا بلند تر از 154 سانتی متر هستید، ابتدا باید محاسبه کنید که این اختلاف چند سانتی متر است؟

- اگر بلند تر از 154 سانتی متر هستید به ازای هر سانتی متر یک کیلو به 45 کیلو اضافه کنید و اگر کوتاهتر از 154 سانتی متر به ازای هر سانتی متر یک کیلو از 45 کیلو کم کنید.

- حالا با استفاده از متر دور مچ دستتان را اندازه بگیرید.

- اگر اندازه دور مچ دستتان حدود 15 سانتی متر است، استخوان بندی شما معمولی است، اگر اندازه دور مچ تان کمتر از 15 سانتی متر است، استخوان بندی شما ریز است و اگر بیشتر از 15 سانتی متر است استخوان بندی شما درشت است.

- اگر استخوان بندی شما ریز است، برای محاسبه دقیق وزن ایده آل خود 10 درصد از وزنی که در بالا محاسبه کردید را کسر کنید و اگر استخوان بندی شما درشت است یک درصد به وزنی که در بالا محاسبه کردید اضافه کنید.

منبع : زندگی آنلاین

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 118

به "وزن ایده آل برای خانم ها چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزن ایده آل برای خانم ها چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید