ویروس کرونا؛ این ویروس چگونه گسترش می یابد؟

به گزارش مجله خزرکوه، در این بسته به برخی از پرسش های خوانندگان درباره ٔ ویروس کرونای جدید پاسخ داده ایم.

ویروس کرونا؛ این ویروس چگونه گسترش می یابد؟

به گزارش کرونا ویروس جدید یک ویروس تنفسی است که در درجه اول به وسیله تماس با شخص آلوده به وسیله قطرات تنفسی فرد مثل عطسه منتقل می گردد و یا به وسیله قطرات بزاق یا ترشحات بینی پخش می گردد. برای مثال، در هنگام عطسه یا سرفه از قسمت داخلی آستین لباسشان یا دستمال کاغذی استفاده نمایند و بلافاصله آن را درون سطل زباله دردار قرار دهند. همچنین افراد باید دستان خود را مرتب با آب و صابون یا پاک نماینده های دست حاوی الکل بشویند.

ویروس کرونا بیشتر از شخص به شخص به وسیله تماس نزدیک منتقل می شوند. در خانه، محل کار یا مراکز درمانی اگر فردی باشد که به ویروس کرونا مبتلاست و شما با او تماس داشته اید، احتمال ابتلای شما به ویروس بالاتر می رود.

هنوز معین نیست که ویروس کرونا چه مدت در سطوح زنده می ماند، اگرچه مطالعات اولیه نشان می دهد که این ویروس ممکن است چند ساعتی زنده بماند. ضد عفونی نماینده های معمولی می توانند ویروس را از بین ببرند و باعث می شوند که دیگر امکان ایجاد عفونت در افراد دیگر وجود نداشته باشد.

بهبود بیش از 25 هزار نفر از مبتلایان کرونا در دنیا

تفاوت کرونا با آنفلوانزا

افراد مبتلا به عفونت کرونا ویروس جدید 2019، آنفلوانزا یا سرماخوردگی، معمولا علائم تنفسی مانند تب، سرفه و آبریزش بینی را نشان می دهند. اگرچه بسیاری از علائم یکسان هستند، اما در اثر ویروس های مختلف ایجاد می شوند.

به دلیل شباهت آن ها، تشخیص بیماری تنها بر اساس علائم بیماری سخت است. به همین دلیل ضروری است که آزمایشات تشخیصی برای تأیید شخص دارای کورونا ویروس جدید 2019 انجام شوند. مانند همواره، سازمان بهداشت دنیای توصیه می نماید افرادی که سرفه، تب و مشکل تنفسی دارند باید زودتر به دنبال مراقبت های پزشکی باشند. فرد بیمار اگر 14 روز قبل از بروز علائم بیماری مسافرت نموده باشد و یا با کسی که مبتلا به بیماری های تنفسی بوده است، تماس نزدیک داشته باشد، باید به مراقبین بهداشتی اطلاع دهد.

دوره کمون کووید- 19چه مدت است؟

دوره کمون فاصله زمانی بین ورود ویروس به بدن تا آغاز اولین علائم بیماری است. برآورد های فعلی نشان می دهد که دوره کمون از 2 تا 11 روز متغیر است و با در دسترس قرار دریافت داده های بیشتر، این تخمین ها اصلاح می شوند. براساس مطالعات سایر بیماری های کورونا ویروسی، مانند MERS و SARS، دوره کمون کورونا ویروس جدید 2019 می تواند تا 14 روز باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 385

به "ویروس کرونا؛ این ویروس چگونه گسترش می یابد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا؛ این ویروس چگونه گسترش می یابد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید