5 شهر جنوبی در شرایط قرمز کرونایی

به گزارش مجله خزرکوه، معاون دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: 5 شهرستان ایرانشهر، چابهار، بمپور، سرباز و کنارک در حوزه این دانشگاه در شرایط قرمز قرار گرفته است.

5 شهر جنوبی در شرایط قرمز کرونایی

به گزارش مجله خزرکوه به نقل از تسنیم، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: استان سیستان و بلوچستان بعد از خوزستان دومین استان با تعداد بیشترین شهرهای شرایط قرمز است.

  • شرایط قرمز در 20 شهرستان یک استان

وی اضافه نمود: شرایط قرمز به مرحله ای گفته می گردد که بیماری به سمت مرحله همه گیری رفته و شهروندان فقط بنا بر ضرورت و صرفاً برای کارهای ضروری و تهیه مایحتاج اولیه زندگی از خانه خارج شوند و تخت های بیمارستانی نیز دیگر ظرفیت پذیرش ندارند.

دادگر گفت: با عدم رعایت پروتکل های اعلامی از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه های علوم پزشکی استان، روزانه تعداد مبتلایان و جان باختگان در شهرستان های ذکر شده در حال افزایش است.

وی گفت: با وجود ایجاد محدودیت فعالیت صنوف پرخطر و پرریسک متاسفانه شاهد ازدحام جمعیت بدون رعایت بهداشت حفاطت فردی و ماسک در سطح شهر و صنوف خدماتی هستیم که عامل مهمی در شیوع کروناست.

دادگر گفت: یکی از دلایل افزایش آمار بیماران ناقلین بدون علامت هستند که شناسایی ناقلین بدون علامت توسط همکاران بهداشتی در حال اجرا است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 584

به "5 شهر جنوبی در شرایط قرمز کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 شهر جنوبی در شرایط قرمز کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید