رمز دوم یکبار مصرف را چگونه دریافت کنیم؟

به گزارش مجله خزرکوه، مشتریان با توجه به اینکه کمتر از دو ماه دیگر رمزهای دوم کارت های بانکی یکبار مصرف می گردد، باید برای دریافت آن به بانک مربوطه خود مراجعه نمایند و اقدامات لازم را انجام دهند؛ براین اساس رمز دوم هم به صورت پیامکی و هم به صورت اپلیکیشنی قابل دریافت است و برای آن هزینه ای نباید پرداخت اما باید یک بار به دستگاه ATM مراجعه کرد.

رمز دوم یکبار مصرف را چگونه دریافت کنیم؟

به گزارش مجله خزرکوه، پرداخت های اینترنتی که اخیرا مورد استقبال قرار گرفته مسائل امنیتی را هم برای کاربران ایجاد نموده است که بانک مرکزی برای جلوگیری از سودجویی ها و افزایش ضریب امنیت این پرداخت ها مدتی است اعلام نموده بانک ها باتوجه به در نظر دریافت شرایط بهره برداری مناسب از سامانه های پیامکی و موبایلی در تراکنش های خرید غیرحضوری و انتقال وجه شتابی، باید از رمز پویا استفاده نمایند؛ رمزی که یک بار مصرف است.

در این میان قرار بود طرح رمز دوم پویا (یک بار مصرف) به جای رمز دوم ایستا (ثابت) برای کارت های بانکی از خرداد امسال به صورت اجباری اجرا گردد اما به دلیل فراهم نبودن شرایط بعضی موبایل ها که قرار بود این رمزها را به وسیله اپلیکیشن های بانکی در اختیار مردم قرار دهد، این طرح به تعویق افتاد اما روزهای اخیر رئیس کل بانک مرکزی گفت که بیش از 30 بانک، فعال سازی رمز پویا را آغاز نموده اند و بانک مرکزی یک سیستم متمرکز مبتنی بر پیامک راه اندازی نموده است که همه بانک ها باید تا دی ماه به آن متصل شوند.

روز گذشته نیز این بانک طی اطلاعیه ای به مشتریان شبکه بانکی کشور گفت که انجام تراکنش های بانکی و پرداخت از ابتدای دی ماه امسال صرفا با رمز دوم پویا امکان پذیر خواهد بود؛ لذا مشتریان به منظور دریافت رمز و تایید شماره تلفن همراه خود باید به بانک صادرنماینده کارت خود مراجعه نمایند.

در این میان بسیاری مشتریان هنوز دقیقا نمی دانند که دریافت رمز یک بار مصرف از بانک ها به چه صورت است.

بر اساس گزارش ایسنا از چند بانک پرمشتری باید گفت که به راحتی می توان برای اخذ رمز پویا اقدام کرد. برای دریافت این رمز در مرحله اول باید به دستگاه ATM مراجعه و گزینه رمز فعال سازی را از بین گزینه های موجود انتخاب کرد.

روی دستگاه ATM دو راه حل وجود دارد که بتوان این رمز را فعال کرد؛ روش اول به وسیله اپلیکیشن و روش دوم به وسیله نسخه پیامکی است.

بعد از فعال سازی به وسیله دستگاه عابر بانک، یک پیامک به شماره موبایل شخص ارسال می گردد.

در عین حال باید به سایت بانک مربوطه مراجعه و اپلیکیشن بانک را دریافت کرد و عدد پیامک شده را به همراه سریال مندرج باید در آن اپلیکیشن قید کرد و رمز دوم یکبار مصرف را دریافت کرد.

برای دریافت رمز پویای پیامکی نیز چهار رقم آخر کارت را به سرشناسه ای که برای شخص ارسال می گردد باید در پیامی جداگانه ارسال کرد.

لازم به شرح است که اخذ رمز دوم یکبار مصرف (رمز پویا) هیچ هزینه ای برای شخص ندارد. باید دقت گردد که تنها شماره موبایل شخص که در بانک به ثبت رسیده برای انجام مراحل معتبر است و اگر به هر دلیلی شخص با یک خط دیگری بخواهد این مراحل را انجام دهد، باید آن شماره را در سیستم بانک به صورت حضوری در یکی از شعب به ثبت برساند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 83

به "رمز دوم یکبار مصرف را چگونه دریافت کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رمز دوم یکبار مصرف را چگونه دریافت کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید