فرهنگ و هنر

راه های علمی و آسان برای اندازه گیری طول عمر!

قدرت پنجه شاخصِ خوبِ دیگری برای پیش بینیِ شرایطِ سلامتی در آینده است؛ علتِ اصلی آن است که قدرتِ پنجه اطلاعاتی درباره سلامتِ کلی بدن به ما می دهد. شگفتی آور است، اما قدرت پنجه همچنین قدرتِ مغز را نشان می دهد.

7 اسفند 1399

تعبیر خواب زلزله - دیدن زلزله و زمین لرزه در خواب چه تعبیری دارد؟

تعبیر خواب زلزله و زمین لرزه به معنای فروپاشی عقاید و نگرش هایی است که به نظر قابل اطمینان می آمدند. حس نا امنی و بی یاوری در رویا به صورت زلزله نمایان می گردد. امام صادق و ابن سیرین زلزله را رسیدن رنج و بلا از طرف پادشاه می دانند.

2 اسفند 1399

دعای یاسین مغربی برای جلب محبت و وسعت روزی

دعای یاسین مغربی از جمله دعاهایی است که تأثیرات بسیار فراوان و مجربی دارد. دعای یاسین مغربی را برای جلب محبت، رفع شدن بیماری، وسعت روزی و... می خوانند.

1 اسفند 1399

ناوگروه منتخب نیروی دریایی هندوستان به رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند ملحق شد

سخنگوی رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند از الحاق ناوگروه منتخب نیروی دریایی هندوستان به این رزمایش اطلاع داد.

29 بهمن 1399

ضرب المثل کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من

برای انجام کارها جز به خود نباید به دیگران امید و اتکا داشت زیرا کسی یاری نمی کند(یا نمی تواند یاری کند)

25 بهمن 1399

برگزاری آنلاین جشنواره سینماحقیقت چالشی اصلی این دوره بود

حمیدی مقدم با بیان اینکه سال جاری 4 سامانه فروش بلیت را به فضای جشنواره اضافه کردیم، اضافه کرد: در کنار آن فضای خانه جشنواره را هم داشتیم که در نهایت اتفاق خوبی را رقم زد. این سامانه ها باعث شد تا مخاطبان در شهر های دیگر نیز به آثار جشنواره دسترسی پیدا نمایند....

16 بهمن 1399

توسعه گردشگری روستایی به پشتوانه 40 روستای هدف در سمنان

ایسنا/ براساس سخنان مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان، توسعه گردشگری روستایی به پشتوانه 40 روستای هدف در سمنان صورت می گیرد.

11 بهمن 1399

جدول زمانی آموزش تلویزیونی دانش آموزان آدینه 5 دی

جدول زمانی آموزش تلویزیونی دروس دانش آموزان برای روز آدینه 5 دی 99 اعلام شد.

10 بهمن 1399

درخواست هیئت مدیره خانه موسیقی از قوه قضائیه

تهران (پانا) - هیئت مدیره خانه موسیقی مخدوش کردن تابلوی خیابان محمدرضا شجریان را محکوم نموده و خواهان رسیدگی فوری قوه قضائیه به این اقدام مجرمانه شدند.

9 بهمن 1399

معرفی پروژه جدید مجید مجیدی، ساخت فیلم در چین

خبرگزاری خبرنگاران-مجید مجیدی کارگردان مطرح سینمای ایران، اعلام نموده است که میخواهد فیلم بعدی اش را در چین و با بازیگران چینی درباره زندگی در بحران کرونا بسازد.

7 بهمن 1399

سفر به آمریکا: پلکان های شهر پتسبورگ آمریکا

شهر پیتسبورگ در ایالت پنسیلوانیای آمریکا، بر زمین های ناهموار تپه ها، گودال ها، دره ها و سه رودخانه متقاطع واقع شده است. در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 زمانی که این شهر به عنوان شهر زغال سنگ و فولاد در حال توسعه بود، کارگران کارخانه ها خانه های خود را در...

5 بهمن 1399

تالار وحدت کجاست؟

تالار وحدت یکی از مجهزترین و بزرگ ترین تالارهای اپرا، موسیقی و تئاتر ایران است که توسط آفتاندلیانس بر اساس نمونه اپراهال وین ساخته شده است

4 بهمن 1399

گروه موسیقی 4 برج، مویوم را به خوانندگی کیوان لاچین منتشر کرد

خبرگزاری خبرنگاران-گروه موسیقی 4 برج دومین تک آهنگ خود را با نام مویوم به خوانندگی کیوان لاچین منتشر کرد. این قطعه با تنظیم و نوازندگی داریوش صالح پور (گیتار)، سروش عمومی (پرکاشن و فلوت) و با خوانندگی کیوان لاچین ساخته شده است.

2 بهمن 1399

مدیریت بهینه و گسترش قانونمند شهر با نظارت بر اراضی حریم شهری

خبرگزاری خبرنگاران- درجلسه ای با حضور شهردار و جمعی از معاونین و مدیران منطقه، مصوبات شورای شهرسازی و معماری درخصوص حریم و محدوده جدید شهرداری منطقه9 مورد بررسی قرار گرفت.

29 دی 1399

چرا ملاقات از سن پترزبورگ نسبت به مسکو در اولویت واقع شده است؟

رقابت سن پترزبورگ و مسکو قدمتی دیرینه دارد. شهروندان هر شهر به ریشه های خود افتخار می نمایند و هیچ فرصتی برای رجحان جویی نسبت به شهر رقیب را از دست نمی دهند. این مقاله نیز به شما نشان می دهد که چرا سن پترزبورگ نسبت به مسکو برای سفر ارجحیت دارد.

19 دی 1399

تویوتا کمری با ظاهری تازه در بازار اروپا عرضه می گردد

تویوتا خاطرنشان کرد که خودروی کمری (Camry) با انجام فیس لیفت و ظاهر تازه در بازارهای اروپا دردسترس قرار می گیرد.

10 دی 1399

رشته های مورد تایید مقطع دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد

وزارت علوم، اسامی رشته های دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی که مورد تایید دفتر گسترش را بیان کرد. در فایل منتشر شده، اسامی 2 هزار و 269 رشته دوره دکتری اعلام شده است.

8 دی 1399

شگفتی وزیر میراث فرهنگی از دیدن یکی از تاریکترین و پرستاره ترین نقاط زمین

کویر سه قلعه بواسطه داشتن آسمانی تاریک جهت رصد ستارگان دارای ویژگی و اهمیت خاص است و بواسط همین ویژگی مورد توجه گروه های آماتور و حرفه ای علاقمندان به نجوم گشته است. از امتیازات دیگر این کویر می توان به دق وسیع و تپه های ماسه ای اطراف رصدگاه نجوم اشاره...

4 دی 1399

پلمب 75 واحد صنفی متخلف در مشهد

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد : در 10 روز آخر آبان 75 واحد صنفی به علت رعایت نکردن محدودیت های کرونایی پلمب شدند.

2 دی 1399

نامگذاری خیابان شجریان به شهردار تهران ابلاغ شد

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از ابلاغ مصوبه شورای شهر برای نامگذاری خیابانی به نام استاد محمدرضا شجریان خبر داد.

26 آذر 1399
تعداد: (134)