علم و تکنولوژی

دانش بنیان های صادراتی گرد هم جمع می شوند

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور روزهای ابتدایی آخرین ماه سال 98 را به حضور در نشست شرکت های دانش بنیان صادراتی اختصاص داده است. نشستی که قرار است با ارائه نهادهای مالی، توسعه ای و حمایتی، پرسش...

15 فروردین 1399

مسئولان میراث فرهنگی راهی پاریس شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ پرونده زنجیره ای قنات ایرانی به عنوان یکی از پرونده های نامزد در فهرست آثار جهانی قرار است درتیرماه سال آینده درکمیته میراث جهانی یونسکو مطرح گردد...

14 فروردین 1399

توقف اتوموبیلهای مشکوک از راه دور توسط پلیس

به گزارش خبرنگاران، یک کنسرسیوم با حمایت کمیسیون اروپا به درخواست نهادهای اجرای قانون فرانسه، اسپانیا و آلمان درحال ساخت دستگاه توقف اتومبیل از راه دور هستند.

14 فروردین 1399

لغو کنفرانس توسعه دهندگان بازی سان فرانسیسکو از ترس کرونا

برگزاری کنفرانس سالانه توسعه دهندگان بازی های رایانه ای در سان فرانسیسکو از ترس ویروس کرونا به تعویق افتاد.

6 فروردین 1399

مهندسان ایرانی خدمتگزار چینی ها، اینجا هم رد پای محدودیت های بانکی

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: چینی ها در هیچ کشوری نمی توانند یک مهندس را با 500، 600دلار استخدام نمایند، اما در ایران این امکان وجود دارد و حتی اگر این فارغ التحصیلان کیفی نباشند، نیز به هرحال با یک دوره آموزشی شش ماهه متخصص خواهند شد.

5 فروردین 1399

وب سایت دلتا، تولدی تازه

اول بهمن ماه 96 وب سایت ملکی دلتا، با نگرش و ایده های مبتکرانه از نو به جهان آمد.

3 فروردین 1399

تهران در آینده نزدیک شاهد خودرو های برقی خواهد بود

دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی گفت: استفاده و بهره برداری از خودرو های برقی در آینده نزدیک اتفاق خواهد افتاد و به زودی شاهد استفاده از این خودرو ها در تهران هستیم.

1 فروردین 1399

هشدار سازمان تأمین اجتماعی به بیمه شدگان و بازنشستگان

سازمان تأمین اجتماعی هیچگاه تماسی برای دریافت وجه در قبال خدماتی از قبیل کارت هوشمند درمان، کارت بیمه طلایی و کارت تکمیلی درمان با بیمه شدگان و بازنشستگان نمی گیرد.

1 فروردین 1399

اهمیت اولین برخورد فروشنده با مشتری

حتماً تا کنون شنیده اید که می گویند: اولین دیدار بسیار مهم است، شاید این نکته کلیشه ای شده باشد، اما باید واقعیت را پذیرفت که نگاه اول و اولین دیدار، اگر تاثیر مثبتی بر جای بگذارد، به موفقیت ختم می گردد. اما اگر اولین دیدار به هر دلیلی تاثیرات منفی را روی...

28 اسفند 1398

هواداران متعصب فوتبال بالاترین سطح استرس را تجربه می نمایند

پژوهشگران دانشگاه آکسفورد در مطالعه اخیرشان اظهار نموده اند افرادی که به شدت به ورزش فوتبال علاقه مندند بالاترین سطح پاسخ استرس فیزیولوژیکی را هنگام تماشای فوتبال تجربه می نمایند.

25 اسفند 1398

جاسوسی سایبری مالی چین در آمریکا کاهش یافته است

مدیران شرکت های امنیتی و مشاوران دولت آمریکا اعلام کردند که دولت چین ظاهرا به تعهدات سپتامبر گذشته خود مبنی بر توقف حمایت از هک کردن اسرار تجاری شرکت های آمریکایی پایبند بوده است.

23 اسفند 1398

پیاز های زعفران به روش هیدروپونیک در دانشگاه ارومیه کشت شد

عضو هیئت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه ارومیه گفت: طرح توسعه کشت، تکثیر و تغذیه زعفران در شرایط هیدروپونیک با هدف آموزش و ایجاد زمینه اشتغال برای دانشجویان در دانشگاه ارومیه در حال اجرا است.

19 اسفند 1398

هدایت های لازم برای تدوین یک پروژه گردشگری منتشر شد

به گزارش خبرنگاران، ارائه رویکرد متعادل در خصوص نظریه و عمل یکی از ترکیبات اصلی این کتاب است. بنابراین دانش و مهارت لازم برای انجام پژوهش و توجیه رویکرد نسبت به آن را خوانندگان این کتاب کسب خواهند کرد.

14 اسفند 1398

ماهواره اقیانوس شناسی چین و فرانسه به بهره برداری رسید

ماهواره اقیانوس شناسی چین و فرانسه پس از انجام آزمایش های درون مدار به بهره برداری رسیده است.

13 اسفند 1398

چرا از نداشتن تلفن همراه می ترسید؟

یک روانشناس اجتماعی با بیان اینکه به دلیل گسترش تکنولوژی در جهان فوبیایی به نام نوموفوبیا عمومیت پیدا نموده است، گفت: مبتلایان به این نوع فوبیا (ترس) افرادی هستند که در صورت دور بودن از تلفن همراه خود دچار استرس زیادی می شوند.

12 اسفند 1398

بازاریابی ایمیلی مؤثر در 10 گام ساده

بازاریابی ایمیلی دسترسی سریع به اطلاعات تماس و مدیریت آنها به منظور انتقال پیغام های مهم، به روز رسانی ها، نکات و ترفیعات فروش به مخاطبان شما می باشد. متأسفانه اسپم نماینده های زیادی وجود دارند که از بازاریابی ایمیلی سوء استفاده می نمایند و این رساندن...

12 اسفند 1398

فیفا از لوگوی جام جهانی فوتسال 2020 رونمایی کرد

مدیران فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) از لوگوی مسابقات جام جهانی فوتسال 2020 رونمایی کردند.

12 اسفند 1398

این افراد به درد دوستی با شما نمی خورند!

گاهی تشخیص این که آیا ادامه دوستی با یک فرد به نفع شماست یا ضررتان، سخت است، اما افراد نامناسب برای دوستی یک سری ویژگی های مشترک دارند.

10 اسفند 1398

سنتز نانولوله های کربنی با گزینش 90 درصدی محقق شد

پژوهشگران پیروز به سنتز نانولوله های کربنی با گزینش 90 درصدی شدند، این پروژه دیدگاه های تازه ای به دانش آن ها در فرآیند سنتز نانولوله های کربنی اضافه کرد.

7 اسفند 1398

مسواک هوش مصنوعی به بازار می آید

نمایشگاه علم و فناوری CES 2020 از یک مسواک هومشند رونمایی نموده که مبتنی بر هوش مصنوعی است و به شما اطمینان می دهد که دندان هایتان کاملا تمیز شده است.

4 اسفند 1398
تعداد: (64)