غریب آبادی: آژانس آغاز تولید اورانیوم تا غنای 20درصد را تأیید کرد

به گزارش مجله خزرکوه، نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی مستقر در وین گفت که آغاز غنی سازی 20درصدی در تأسیسات فردو در حضور بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی صورت گرفته و مدیرکل آژانس نیز طی گزارشی آغاز تولید اورانیوم تا غنای 20درصد را تأیید کرده است.

غریب آبادی: آژانس آغاز تولید اورانیوم تا غنای 20درصد را تأیید کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کاظم غریب آبادی نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان های بین المللی مستقر در وین روز دوشنبه از تأیید رسمی آغاز غنی سازی 20درصدی در ایران توسط مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی خبر داد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

غریب آبادی در این خصوص گفت: به دنبال ارائه اصلاحیه پرسشنامه اطلاعات طراحی سایت فردو به آژانس و حضور بازرسان در این سایت در صبح روز جاری برای راستی آزمایی اطلاعات ارائه شده و برداشتن مهر و موم سیلندر حاوی اورانیوم 4.1 درصد، مدیرکل آژانس طی گزارشی آغاز تولید اورانیوم تا غنای 20 درصد را تأیید کرد.

وی افزود: در این گزارش آمده است که بازرسان آژانس مهر و موم یک سیلندر 137.2کیلوگرمی اورانیوم 4.1 درصد را برداشتند و این سیلندر به خط تولید وصل شد و تولید اورانیوم تا غنای 20 درصد از سوی ایران آغاز شد.

آغاز غنی سازی 20درصدی در تأسیسات فردو به دنبال نامه مورخ 11 دی ماه ایران به آژانس صورت گرفت. در این نامه که طی گزارشی از سوی آژانس به اطلاع کشورهای عضو نیز رسیده، آمده است: مطابق مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی و به منظور پایبندی به این مصوبه، سازمان انرژی اتمی قصد دارد اورانیوم تا غنای 20 درصد را در کارخانه غنی سازی سوخت فردو تولید نماید. پرسشنامه اطلاعات طراحی سایت فردو نیز متعاقباً بِروزرسانی خواهد شد.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 971

به "غریب آبادی: آژانس آغاز تولید اورانیوم تا غنای 20درصد را تأیید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غریب آبادی: آژانس آغاز تولید اورانیوم تا غنای 20درصد را تأیید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید