فوت یک کوهنورد با وجود ممنوعیت صعود ، دماوند همچنان شلوغ است

به گزارش مجله خزرکوه، رئیس امداد و نجات فدراسیون کوهنوردی از فوت یک کوهنورد مشهدی در دماوند با وجود ممنوعیت های ایجاد شده اطلاع داد و گفت که دماوند همچنان شلوغ است.

فوت یک کوهنورد با وجود ممنوعیت صعود ، دماوند همچنان شلوغ است

به گزارش خبرنگاران، حمید مساعدیان در مصاحبه با ایسنا در باره حادثه پیش آمده که منجر به فوت یک کوهنورد در جبهه شمالی دماوند به رغم اعلام محدودیت ها برای صعود به قلل مرتفع شده بود، گفت: بسیاری از کوهنوردان باتوجه به تعطیلات پیش رو سعی دارند از جبهه شمالی دماوند بدون توجه به ممنوعیت و محدودیت ها اقدام به صعود نمایند. همچین این کوهنوردان برای صعود راستا شمالی دماوند را انتخاب نموده اند. باید ذکر کرد که راستا شمالی از راستا های دیگر صعود کمی سخت تر است. دیشب (پنج شنبه) حدود ساعت 12 در راستا شمالی قله دماوند یک تیم از کوهنوردان استان خراسان رضوی در حین صعود دچار حادثه شدند. بنابرگزارش های اولیه یکی از اعضای این تیم در حین صعود دچار اصابت سنگ بزرگی قرار می گیرد. در اثر این حادثه کوهنورد مصدوم دچار شکستگی های مکرر و مولتیپل تروما می گردد که یکی از موارد خطرناک آن شکستگی استخوان ران است.

او ادامه داد: بعد از این حادثه بلافاصله به ما تماس گرفته می گردد و سریعا یک تیم امداد و نجات با تجهیزات کامل در نیمه های شب به سمت محل حادثه اعزام کردیم. همچنین با توجه به حضور کوهنوردان مختلف در راستا، به همراهان وی سفارش به انتقال مصدوم به ارتفاعات پایین تر می گردد و همچنین با توجه به تاریکی هوا امکان اعزام هلی کوپتر وجود نداشته و حدود 6 بامداد امروز تیم امداد به محل حادثه می رسد.

مساعدیان ادامه داد: کوهنورد مشهدی حادثه دیده در راستا شمالی قله دماوند پس از رسیدن تیم امداد و نجات هلال احمر و انجام عملیات احیای قلبی ریوی که به مدت35 دقیقه تا یک ساعت طول کشید، متاسفانه پاسخی نداده و این حادثه منجر به فوت وی شده است. این کوهنورد 30 ساله به نام احسان صبوریان نیمه شب گذشته دچار حادثه سقوط و شکستگی استخوان فمور شده و اقدامات اجرا شده جهت امدادرسانی به وی متاسفانه موفقیت آمیز نبود.

مساعدیان در پاسخ به اینکه آیا خبر دارید که با وجود ممنوعیت صعود به قلل مرتفع، چند کوهنورد در دماوند حضور دارند؟ گفت: تعداد دقیق کوهنوردان هنوز اطلاع رسانی نشده است اما در جبهه شمالی، جبهه شمال شرق و چه جبهه غربی دماوند همچنان شلوغ است!

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 732

به "فوت یک کوهنورد با وجود ممنوعیت صعود ، دماوند همچنان شلوغ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوت یک کوهنورد با وجود ممنوعیت صعود ، دماوند همچنان شلوغ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید