محمود فکری دوباره روی لبه تیغ!

به گزارش مجله خزرکوه، به نظر می رسد فکری برای ترمیم نقاط ضعف تیمش نه تنها باید روی ایده های جدید متمرکز گردد بلکه باید رضایت هیئت مدیره را هم برای بازی دادن یا ندادن به بعضی بازیکنان جلب کند.

محمود فکری دوباره روی لبه تیغ!

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، تساوی استقلال مقابل نفت مسجدسلیمان و از دست رفتن 2 امتیاز حساس دیگر باعث تشدید انتقاد علیه کادر فنی این تیم شد به خصوص که محمود فکری در تصمیمی عجیب رشید مظاهری را نیمکت نشین کرد و سیدحسین حسینی را درون دروازه گذاشت و او هم گل بسیار بدی خورد.

آبی ها که پس از چند برد متوالی، در دربی نوار بردهای شان پاره شد پس از بازی با پرسپولیس به مصاف سایپا رفتند و این بازی را واگذار کردند.

استقلال امیدوار بود در بازی با نفت مسجدسلیمان 5 امتیاز از دست رفته 2 ملاقات قبلی را جبران کند، اما ضربات بازیکنان این تیم به جای تور به تیر خورد و یک امتیاز بیشتر عاید شاگردان فکری نشد تا آن ها در 3 ملاقات از 9 امتیاز ممکن فقط 2 امتیاز کسب نمایند و 7 امتیاز با ارزش و حساس را از دست بدهند.

پس از سرانجام بازی هجمه زیادی به فکری و مدیریت باشگاه وارد شد و حتی شایعاتی درباره درگیری لفظی رشید مظاهری با سرمربی تیم و اعتراض به نیمکت نشینی اش مطرح شد. هرچند حنیف عمران زاده، دستیار فکری به موضوع واکنش نشان داد و با تکذیب شایعات گفت: انتشار خبر اختلاف مظاهری با فکری کذب و بازی کثیف است. بازی نکردن مظاهری فقط و فقط به دلیل مسائل فنی بود. وقتی شما 2 دروازه بان خوب و آماده دارید باید آن ها را در جریان بازی قرار بدهید. ما سال جاری در بازی های آسیایی و 2 جام دیگر حضور داریم و باید هر 2 دروازه بان را در شرایط بازی قرار بدهیم. خوشبختانه بازیکنان فعلی استقلال از این اخلاق ها ندارند که بخواهند به سرمربی تیم اعتراض نمایند و ما این رفتار ها را از آن ها ندیده ایم. با این حال علت بازی ندادن مظاهری علامت سوال عظیم خیلی ها بود و آن ها اعتقاد داشتند اگر او درون دروازه قرار می گرفت چه بسا استقلال با 3 امتیاز باارزش از مسجدسلیمان برمی گشت.

جدا از این تصمیم جنجالی، اصرار به استفاده از محمد نادری، مدافع چپ پا با وجود عملکرد ضعیفش در چند ملاقات گذشته بهانه دیگری برای حمله منتقدان به فکری بود. نادری هم در دربی و هم بازی با سایپا یکی از ضعیف ترین بازیکنان استقلال بود و تصور می شد در بازی با نفت مسجدسلیمان کادرفنی به بازیکن دیگری مثلا دانشگر یا متین کریم زاده در این پست بازی دهد، اما باز انتخاب کادرفنی نادری بود و با عملکرد ضعیفش یک تعویض به استقلال تحمیل کرد. نادری دقیقه 68 جایش را به بابک مرادی داد و حضور این بازیکن در زمین چهره استقلال را دگرگون کرد.

تیم استقلال 68 دقیقه می دید که نادری نه در دفاع حضور موثری دارد و نه در حمله، اما فکری نشان داده نمی خواهد این بازیکن را نیمکت نشین کند حتی اگر قرار باشد 3-5-2 بازی کند. در خصوص بازی کردن نادری تحت هر شرایطی شایعاتی شنیده می گردد و گفته می گردد فکری حفظ هروویه میلیچ و جذب متین کریم زاده را در برنامه داشت، اما یک عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال که از قضا یاری های اقتصادی زیادی هم به باشگاه نموده سراغ نادری رفت و میلیارد ها تومان برای جذب مدافع سابق پرسپولیس هزینه کرد و قطعا نمی گردد چنین بازیکنی را نیمکت نشین کرد.

پس از گذشت هفته ها و فشار انتقادها، کادرفنی استقلال خوب فهمیده بود که باید با 3 دفاع بازی کند، اما در این سیستم کناره ها باید خیلی رونده باشند که نادری چنین خصوصیاتی نداشته و ندارد و میلیچ برعکس، خوراک این سیستم است. به نظر می رسد فکری برای ترمیم نقاط ضعف تیمش نه تنها باید روی ایده های جدید متمرکز گردد بلکه باید رضایت هیئت مدیره را هم برای بازی دادن یا ندادن به بعضی بازیکنان جلب کند! حالا باید دید فکری چه تدبیری برای حل این معضل می اندیشد و مهمتر این که آیا شایعاتی که درباره تغییر احتاقتصادی کادرفنی مطرح شده او را متزلزل می نماید یا مصمم تر!

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1010

به "محمود فکری دوباره روی لبه تیغ!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمود فکری دوباره روی لبه تیغ!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید