مسائل مسافران ایرانی برای دریافت ویزای آمریکا ، 5 دقیقه مصاحبه در پاکستان، 30 میلیون تومان!

به گزارش مجله خزرکوه، حدود چهار دهه است که دیگر امریکا در ایران سفارتی ندارد. کسانی هم که برای مهاجرت و سفر به امریکا وقت سفارت این کشور را بخواهند باید به کشورهای همسایه بروند. پیش از این هم راه لبنان باز بود هم ترکیه و هم پاکستان.

مسائل مسافران ایرانی برای دریافت ویزای آمریکا ، 5 دقیقه مصاحبه در پاکستان، 30 میلیون تومان!

اگر علاقمند به دریافت خدمات ویزای تضمینی آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور آمریکا از نیویورک، واشنگتن، لس آنجلس، سان فرانسیسکو و لاس وگاس دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

اما حالا فقط یک راه پیش پایشان مانده و آن، سفر به پاکستان برای دریافت ویزای آمریکاست. آنطور که مسافران می گویند سفارت امریکا در چهار شهر پاکستان دفتر دارد اما فقط یک شهر به ایرانیان اجازه می دهد که وقت سفارت امریکا بگیرند. یک مصاحبه 5 دقیقه ای که برای ایرانیان 20 تا 30 میلیون تومان آب می خورد.

اولین مساله، هزینه رفت و آمد به پاکستان است. بعضی از آژانس های هواپیمایی بلیت پرواز به پاکستان را نمی فروشند. بعضی هم فقط بلیت یک طرفه از تهران به کراچی دارند. اما بعضی هم بلیت دو طرفه دارند البته با هواپیمایی قطر.

برای سفر به پاکستان ویزا ضروری است. پرواز یک طرفه از تهران به کراچی در پاکستان حدود 6 میلیون تومان است و اگر مسافران بخواهند با پروازهای قطر بروند هزینه رفت و برگشت حدود 28 میلیون تومان می گردد. اما اگر مسافران بخواهند از امارات به پاکستان بروند باید بدانند که دوبی فقط پرواز رفت را انجام می دهد و پاکستان پرواز برگشت به دوبی ندارد.

راه دیگری که برای مسافران می ماند سفر زمینی است. مسئول یکی از آژانس های مسافربری می گوید: سفرهای زمینی به خارج از کشور فعلا مسدود هستند. هنوز دستورالعملی برای از سرگیری سفرهای زمینی به ما ابلاغ نشده است.

او می گوید: در حال حاضر کلیه سفرهای زمینی به کشورهای خارجی به جز تهران به ایران مسدود است. این سفرها هم در قالب تور انجام می گردد و حدود دو ماه است که این امکان فراهم شده است. به عبارتی همزمان با استقبال مردم از واکسیناسیون در ارمنستان.

هزینه هتل و اقامت در پاکستان چقدر است؟

به جز هزینه پرواز مسافر باید برای هتل هم هزینه جداگانه ای در نظر بگیرد. بعضی برای اطمینان خاطر دو شب در پاکستان اقامت دارند. مسئول فروش بلیت یکی از آژانس های هواپیمایی می گوید: مدتی است که این آژانس به مسافران هتل هم نمی دهد، برگشت هم معلوم نیست. با این شرایط مسافر خودش باید تصمیم بگیرد که به این کشور سفر کند یا نه. هزینه هتل برای مسافران در پاکستان متغیر است، از چهار تا 10 میلیون تومان برای هر نفر.

مسئول یکی دیگر از آژانس های هواپیمایی می گوید: پرواز از پاکستان به ایران محدودیت هایی دارد. مسافر باید دو هفته با هزینه خود در یکی از هتل های مورد تائید وزارت بهداشت قرنطینه گردد. هزینه هتل هم برای هر شب از حدود 500 هزار تومان تا یک میلیون تومان است. قیمت بستگی به کیفیت هتل دارد.

اما به جز پاکستان تا پیش از این لبنان، ارمنستان، امارات و ترکیه، به ایرانیان وقت سفارت امریکا می داد. اما در حال حاضر این کشورها به مسافران ایرانی یا وقت سفارت نمی دهند یا با شرایط خاص امکان سفر به این کشورها وجود دارد. در حال حاضر مسافران فقط به وسیله پاکستان می توانند وقت سفارت امریکا بگیرند.

در پاکستان آواره شدم!

یکی از مسافران ایرانی که برای مهاجرت به امریکا اقدام نموده، به تجارت نیوز می گوید: برای گرفتن وقت سفارت امریکا اول بلیت لبنان گرفتم اما ناگهان گفتند دیگر به ایرانیان وقت سفارت نمی دهند و نتوانستم بلیت پرواز مستقیم تهران به کراچی را پیدا کنم و پرواز از قطر به پاکستان هم هزینه بالایی داشت که به علت این مسائل از سفر هوایی به این کشور انصراف دادم.

او می گوید: از راه زمینی رفتیم، تا چابهار 600 هزار تومان و از آنجا تا مرز 400 هزار تومان. بعد از مرز هم با توری که برای هر نفر حدود 400 دلار هزینه داشت به پاکستان رفتیم. فقط برای 5 دقیقه مصاحبه این دردسرها را داشتیم.

یکی دیگر از کسانی که تجربه سفر به پاکستان را برای وقت سفارت امریکا را داشته می گوید: با پرواز به پاکستان رفتم ولی نتوانستم با پرواز به ایران برگردم. بلیتی نمی فروختند. مجبور شدم به وسیله زمینی کسانی را پیدا کنم که به ایران برگردم. البته در خود پاکستان کارهای دیگرم از جمله هتل و کارهای سفارت به راحتی انجام شد.

او می گوید 5 دقیقه مصاحبه در پاکستان برای من و همسرم حدود 30 میلیون تومان هزینه داشت!

امریکا اولین مقصد مهاجران ایرانی در دنیا است. آمارهای رصدخانه مهاجرت ایران نشان می دهد از سال 2010 تا 2018 بین 8 تا 10 هزار نفر از افراد ایرانی (محل تولد ایران) تابعیت آمریکایی گرفته اند که در حدود 1تا 1/6 درصد از کل تابعیت های آمریکایی اعطا شده به اتباع خارجی در این کشور را شامل می گردد.

منبع: گردشبان
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1270

به "مسائل مسافران ایرانی برای دریافت ویزای آمریکا ، 5 دقیقه مصاحبه در پاکستان، 30 میلیون تومان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسائل مسافران ایرانی برای دریافت ویزای آمریکا ، 5 دقیقه مصاحبه در پاکستان، 30 میلیون تومان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید