تور ارزان استرالیا: مهاجرت به کانادا و استرالیا در زمان کرونا

به گزارش مجله خزرکوه، در حال حاضر دنیا مشغول دست و پنجه نرم کردن با ویروس کرونا است. این ویروس بسیاری از امور را دستخوش تغییر نموده است. امر مهاجرت و به ویژه مهاجرت تحصیلی نیز متاثر از همین شرایط است. در این میان کشورهایی همچنان مقصد محبوب مهاجران تحصیلی باقی خواهند ماند که برای این روزها نیز چاره اندیشی نمایند.

تور ارزان استرالیا: مهاجرت به کانادا و استرالیا در زمان کرونا

با تور ارزان استرالیا از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

کانادا و استرالیا همیشه دو مقصد محبوب برای علاقه مندان مهاجرت تحصیلی بوده اند. عوامل بسیاری در این محبوبیت نقش داشته اند. یکی از مهم ترین عوامل محبوبیت کانادا و استرالیا را می توان سیستم آموزشی آن ها دانست. سیستم آموزشی این دو کشور از کیفیت بالایی برخوردار است. دانشگاه های بسیار خوبی در کانادا و استرالیا وجود دارند که شماری از آن ها در جمع بهترین های جهان هستند.

بعلاوه مهاجران تحصیلی به کانادا و استرالیا در کنار تجربه آکادمیک ارزشمند خود می توانند از امکانات رفاهی مطلوبی بهره ببرند و زندگی لذت بخشی را تجربه نمایند.

افزون بر این، هزینه مناسب تحصیل در کانادا و استرالیا دیگر عامل محبوبیت این کشورها در نزد مهاجران تحصیلی است. هزینه زندگی در این کشورها نسبت به کشورهای دیگری که زبان آموزش آن ها نیز انگلیسی است (مانند امریکا و انگلستان) به صرفه تر است.

مسلما این نکته که مهاجران تحصیلی به کانادا و استرالیا پس از فراغت از تحصیل می توانند مشغول به کار شوند و از این طریق حتی اقامت دائم کسب نمایند در محبوبیت آن ها بی تاثیر نیست!

اما همه ما می دانیم آن چه در شرایط سخت بتواند خود را با پیشامدها وفق دهد و همچنان کارآمد باقی بماند محبوب خواهد بود.

در حال حاضر جهان مشغول دست و پنجه نرم کردن با ویروس کرونا است. این ویروس بسیاری از امور را دستخوش تغییر نموده است. امر مهاجرت و به ویژه مهاجرت تحصیلی نیز متاثر از همین شرایط است.

در این میان کشورهایی همچنان مقصد محبوب مهاجران تحصیلی باقی خواهند ماند که برای این روزها نیز چاره اندیشی نمایند.

چاره اندیشی کانادا و استرالیا برای مهاجران تحصیلی در زمان کرونا

خبر خوش این که کانادا و استرالیا کوشش می نمایند تا در این ایام هم بتوانند انتخاب نهایی مهاجران تحصیلی باشند. چنانچه علاقه مند به تحصیل در کانادا و استرالیا هستید، نگران شرایط پیش آمده نباشید. کانادا و استرالیا شرایطی را فراهم نموده اند تا شما بتوانید بدون نگرانی از اوضاع فعلی امور لازم برای دریافت ویزای تحصیلی خود را انجام دهید.

مهاجرت تحصیلی به کانادا در زمان کرونا

در شرایط نرمال هر سال هزاران نفر برای تحصیل به کانادا سفر می نمایند. اما همان طور که می دانید سال جاری شرایط فرق دارد.

علاقه مندان به تحصیل در کانادا می دانند که برای تحصیل در دانشگاه های این کشور احتیاج به مجوز یا همان ویزای تحصیلی دارند. اما با توجه به شرایط پیش آمده به دلیل همه گیری ویروس کرونا چه باید کرد؟ آیا کانادا فرآیند آنالیز و اعطای ویزای تحصیلی را همچنان ادامه می دهد؟

بله. کانادا اعلام نموده است اگر چه فرآیند آنالیز درخواست های متقاضیان ممکن است به دلیل ویروس کرونا اندازه بیشتری (نسبت به قبل) به طول بیانجامد، اما اخذ ویزای تحصیلی کانادا در زمان کرونا متوقف نمی گردد.

کانادا به منظور تسهیل شرایط برای علاقه مندان در این کشور فرآیند دو مرحله ای جدیدی را برای آنالیز و اعطای ویزای تحصیلی اتخاذ نموده است.

علاقه مندان تحصیل در کانادا به وسیله این فرآیند می توانند با ارائه مدارکی که در دست دارند یک مجوز تحصیل دریافت نمایند (halfway) و از راه دور تحصیل خود را شروع نمایند.

در واقع بسیاری از مراکز مهاجرت در سراسر جهان تحت تاثیر ویروس کرونا یا تعطیل هستند و یا خدمات کمتری نسبت به گذشته ارائه می دهند. به همین دلیل ممکن است متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی نتوانند همه مدارک لازم را ارائه دهند. در این صورت می توانند با ارائه مدارکی که در دست دارند تحصیل خود را شروع نمایند و به محض مهیا شدن شرایط درخواست خود را تکمیل و مجوز دائم تحصیل را دریافت و به خاک کانادا وارد شوند.

البته گفتنی است که پذیرش halfway یا اولیه الزامی برای دریافت قطعی ویزای تحصیلی شما محسوب نمی گردد.

به طور کلی چنان چه برای تحصیل در کانادا از قبل برنامه ریزی نموده بودید و با توجه به شرایط اخیر نگران این مسئه بودید که می توانید برای دریافت ویزای خود اقدام کنید یا خیر، نگران نباشید. هم اکنون نیز می توانید برای تحصیل در کانادا اقدام کنید.

مهاجرت تحصیلی به استرالیا در زمان کرونا

استرالیا نیز از مقاصد محبوب مهاجران تحصیلی به شمار می رود. این کشور هر ساله پذیرای افراد بسیاری است که استرالیا را برای تحصیل برگزیده اند.

دولت استرالیا نیز در پی همه گیری ویروس کرونا اقداماتی را لحاظ نموده است تا بتواند در زمان کرونا هم چنان اولویت مهاجران تحصیلی باقی بماند.

استرالیا اهمیت ویژه ای برای دانشجویان بین المللی قائل است. دانشجویان بین المللی سالانه حدود 250,000 را در استرالیا پوشش می دهند و 40 میلیارد دلار سودآوری دارند.

اکنون که با گذشت مدتی پس از شروع شیوع و همه گیری ویروس کرونا شرایط قدری تحت کنترل در آمده است دولت استرالیا اقداماتی اندیشیده تا دانشجویان بین المللی متحمل ضرر بیشتری نشوند.

یکی از اقداماتی که دولت استرالیا در این زمان اتخاذ نموده است، از سر گیری مجدد اعطای ویزای تحصیلی است. استرالیا اعطای ویزای تحصیلی به همه افرادی که در خارج از این کشور زندگی می نمایند را شروع نموده است.

این امر به علاقه مندان تحصیل در استرالیا یاری می نماید تا زمانی که شرایط مساعد شد و امکان سفر به این کشور فراهم بود، مسئله ای نداشته باشند. به عبارت دیگر طی این اقدام دانشجویان می توانند ویزای خود را دریافت و به محض مساعد شدن شرایط بدون معطلی به استرالیا سفر نمایند.

بنابراین علاقه مندان به تحصیل در استرالیا آسوده خاطر باشند. آن ها می توانند در زمان کرونا نیز نسبت به مهاجرت تحصیلی به استرالیا و دریافت ویزای خود اقدام نمایند.

در بالا پیرامون دو مقصد محبوب در میان مهاجران تحصیلی سخن گفتیم. کانادا و استرالیا با ارائه امکانات آموزشی و رفاهی با کیفیت و بعلاوه امکاناتی که پس از فراغت از تحصیل در اختیار دانشجویان قرار می دهند، هواداران بسیاری دارند.

کانادا و استرالیا در روزهای سخت کرونا نیز علاقه مندان خود را از یاد نبرده اند و جهت تسهیل شرایط برای حضور و تحصیل آنان در خاک خود برنامه ریزی نموده اند. بنابراین علاقه مندان به تحصیل در کانادا و استرالیا در زمان کرونا نیز می توانند جهت مهاجرت به مقصد محبوب خود اقدام نمایند.

بی گدار به آب نزنید

با این وجود بی گدار به آب نزنید! درست است که امکان اقدام برای مهاجرت به کانادا و استرالیا برای علاقه مندان فراهم شده است، اما اقدام برای مهاجرت احتیاج به آنالیز دقیق دارد.

اقدام برای مهاجرت امری حساس است که احتیاج به اطلاع دقیق از شرایط و اقدام موثر دارد؛ به ویژه در ایام خاص کرونا! ممکن است اقدام بدون مشاوره و موثر شما علاوه بر اتلاف زمان و سرمایه شما نتیجه دلخواه تان را که دریافت ویزا است را به همراه نداشته باشد. بنابراین توصیه می کنیم حتما پیش از هر گونه اقدام از مراکز مشاوره رسمی مهاجرت تحصیلی مشورت بگیرید.

چنانچه قصد مهاجرت به کانادا و استرالیا در زمان کرونا دارید، می توانید روی ما نیز حساب کنید. ما در گروه مشاوره آریا همه اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار خواهیم داد. بعلاوه تمامی اقدامات لازم را به شیوه ای موثر برای رسیدن به نتیجه مطلوب انجام خواهیم داد.

دفاتر گروه مشاوره آریا در ایران و استرالیا همیشه جوابگوی شما خواهند بود. ما آماده ایم تا به سهم خود خسارات ناشی از ویروس کرونا را بکاهیم و مانع از دست رفتن رویای شما شویم. کافی است با ما در ارتباط باشید تا مشاوره و اقدامات لازم جهت مهاجرت شما به کانادا و استرالیا در زمان کرونا را دریافت کنید.

منبع: کجارو
انتشار: 4 اسفند 1400 بروزرسانی: 4 اسفند 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1515

به "تور ارزان استرالیا: مهاجرت به کانادا و استرالیا در زمان کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان استرالیا: مهاجرت به کانادا و استرالیا در زمان کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید