کشف چکش عجیب ثور، ایزد اساطیر اسکاندیناوی!

به گزارش مجله خزرکوه، این اثر تاریخی که در حقیقت یک طلسم است در روستایی واقع در جنوب سوئد کشف شده است. پیش تر چندین سکه نقره متعلق به روم باستان در همین محوطه باستانی کشف شده بود.

کشف چکش عجیب ثور، ایزد اساطیر اسکاندیناوی!

باستان شناسان در سوئد اثر تاریخی را کشف نموده اند که آن را طلسم منحصر به فردی توصیف می نمایند که به شکل چکش ثور ساخته شده است.

به گزارش انشنت اوریجینز، دروغ های لوکی، نیزه اودین و چکش ثور از مشهورترین موارد در اساطیر اسکاندیناوی به شمار می روند و حالا باستان شناسان با کاوش در سوئد یک چکش ثور تعلق به عصر وایکینگ ها کشف نموده اند.

این اثر تاریخی که در حقیقت یک طلسم است در روستایی واقع در جنوب سوئد کشف شده است. پیش تر چندین سکه نقره متعلق به روم باستان در همین محوطه باستانی کشف شده بود.

بر اساس گزارش Sveriges Radio، یکی از شبکه های رادیویی سوئد، این طلسم که با ظرافت به شکل چکشی به طول سه سانتی متر ساخته شده است به قرن دهم میلادی تعلق دارد.

در قسمت بالایی این چکش یک سوراخ کوچک ایجاد شده است تا امکان وصل کردن آن به نخ وجود داشته باشد. به همین علت باستان شناسان گمان می نمایند این اثر تاریخی به عنوان یک طلسم محافظ از گردن آویخته می شد.

در اساطیر اسکاندیناوی، چکش ثور، سلاح قدرتمند ثور ایزد اساطیر اسکاندیناوی محسوب می شد که به او یاری می کرد تا از سرزمین آزگارد در مقابل غول ها محافظت کند. در واقع، در عصر وایکینگ ها این چکش نمادی از قدرت محافظت نماینده محسوب می شد.

با این حال از این اثر تاریخی به عنوان یک اثر منحصر به فرد یاد می گردد، اما گفتنی است که از اوایل قرن اول میلادی تا به امروز صد ها طلسم که به شکل چکش کوچک ساخته شده اند در سراسر اسکاندیناوی کشف شده است.

در حقیقت به این علت از این طلسم به عنوان اثر تاریخی منحصر به فرد یاد می گردد که نخستین مورد کشف شده در شهرستان هاللاند کشور سوئد محسوب می گردد.

منبع: فرادید
انتشار: 28 مهر 1401 بروزرسانی: 28 مهر 1401 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1701

به "کشف چکش عجیب ثور، ایزد اساطیر اسکاندیناوی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف چکش عجیب ثور، ایزد اساطیر اسکاندیناوی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید