اشتباهات پولی خانم ها در هنگام خرید

به گزارش مجله خزرکوه، هنگامی که به خرید می روید سعی کنید از اشتباهاتی که در گزارش زیر آمده است پرهیز کنید.

اشتباهات پولی خانم ها در هنگام خرید

به گزارش ، فروشندگان و صاحبان کسب و کار ها ترجیح می دهند تا آنجا که امکان دارد به شما جنس بفروشند. به همین خاطر توصیه های آن ها همواره به نفع شما نخواهد بود، اما شما هم ممکن است هنگام خرید اشتباهاتی را مرتکب شوید که باعث گردد مبلغ بیشتری از آنچه لازم بود را خرج کنید. به همین خاطر هنگامی که به خرید می روید سعی کنید از اشتباهات زیر پرهیز کنید.

اگر بدبین بودن را کنار بگذارید ممکن است کالایی را به مراتب گران تر بخرید. به همین خاطر هنگام خرید دست از مقایسه قیمت ها بر ندارید. گاهی با طی مسافت چند خیابان می توانید همان کالا را به مراتب ارزان تر بیابید. همچنین برای بعضی از کالا های دیجیتالی می توانید از جست وجو های اینترنتی استفاده کنید. اگر از قیمت کالا ها در دیگر فروشگاه ها آگاه باشید، آن وقت قدرت چانه زنی شما در مقابل فروشنده نیز افزایش می یابد، اما اگر فروشنده احساس کند شما از اطلاعات کافی در خصوص بازار کالا بی بهره هستید، کوشش می نماید از بی اطلاعی شما بهره ببرد تا شما را به خرید آن کالا ترغیب کند.

همه پولی که در حساب بانکی شما واقع شده است برای خرید کردن نیست. به خصوص اکنون که بیشتر خرید ها با عابر بانک انجام می گردد خطر اینکه از بودجه مشخص شده برای خرید کردن فراتر بروید بسیار زیاد است. پیش از خرید مشخص کنید که قصد دارید برای مثال چقدر پول برای شلوار بپردازید و به هیچ وجه از میزان مشخص شده فراتر نروید. عادت به خرید کردن بیش از بودجه مشخص شده به مرور زمان باعث خواهد شد تا بدهی ها از راه برسند. اگر نمونه خوبی در خصوص افراد بدهکار سراغ ندارید بهتر است نگاهی به کشور های بحران زده اروپا بیندازید. بدهی همان بلایی را سر شما خواهد آورد که اکنون سر کشور یونان آورده است.

فروشندگان در حراج های فصلی معمولا قیمت کالا ها را تا حد قابل توجهی کاهش می دهند، اما این دلیل نمی گردد که شما مجبور باشید خرید کنید. نخست اینکه به خاطر داشته باشید همواره حراجی هایی در کار خواهند بود و این یک حراجی آخرین فرصت شما برای خرید کردن نیست. همچنین حراجی ها نباید باعث شوند احتیاج شما به بعضی کالا ها افزایش یابد. خرید از حراجی ها به شرطی هوشمندانه است که شما واقعا به کالایی احتیاج داشته باشید. معمولا می توان افراد بسیاری را مشاهده کرد که هنگام فروش فوق العاده با کیسه هایی مملو از کالا های خریداری شده پیروزمندانه از فروشگاه بیرون می آیند، اما آن ها در واقع اصلی ترین بازندگان فروش فوق العاده هستند.

بعد از اینکه ما چیزی را می خریم که نباید می خریدیم، خودمان را قانع می کنیم کارمان درست بوده است. بسیاری از مردم از پذیرش این نکته که ممکن است در خرید اشتباه نمایند. سر باز می زنند، به خصوص موقعی که یک خرید عظیم انجام می دهند. فروشندگان این مسئله را می دانند، بنابراین سعی می نمایند نخست با استفاده از چیز هایی شبیه ضمانت کالا، خریدار را تشویق نمایند تا اقدام به خرید کند. همین که شما تصمیم به خرید گرفتید، جای فروشنده را خواهید گرفت و خود را متقاعد می کنید تصمیم تان درست است و نیز آغاز به بالابردن ارزش آن می کنید، زیرا اکنون آن کالا مال خودتان است.

کاری که در این مورد شما می توانید انجام دهید این است که با این نگرش مبارزه کنید. اگر کالا یا خدماتی که دریافت نموده اید خوب نیستند آن را به فروشنده برگردانید.

منبع: بیتوته

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 439

به "اشتباهات پولی خانم ها در هنگام خرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتباهات پولی خانم ها در هنگام خرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید