ایتالیا هنوز از رفتن به پلی آف مطمئن نیست، آتزوری شاید در سید یک هم نباشد!

به گزارش مجله خزرکوه، با وجود تثبیت صندلی مردان جامپیرو ونتورا در رده دوم جدول گروه G انتخابی جام جهانی 2018 روسیه، صعود آنها به مرحله نهایی رقابت ها هنوز قطعی نیست.

ایتالیا هنوز از رفتن به پلی آف مطمئن نیست، آتزوری شاید در سید یک هم نباشد!

با ما همراه باشید و با تورهای زمستانی ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش مجله خزرکوه، تساوی خانگی یک بر یک شب گذشته (آدینه) تیم ملی ایتالیا برابر مقدونیه در دور ماقبل سرانجامی مرحله انتخابی جام جهانی 2018 روسیه، برای آتزوری و طرفدارانش دو پیامد منفی داشت. اول اینکه رسماً آنها را از صعود مستقیم به جام جهانی باز داشت و دوم اینکه انتظارشان برای رفتن به پلی آف را هم طولانی تر کرد.

ایتالیا با بردن این بازی می توانست صندلی خود را به عنوان یکی از هشت تیم دوم برتر گروه های نُه گانه مرحله انتخابی در منطقه اروپا تثبیت کند اما با قبول تساوی این فرصت را به تیم های دوم دیگر گروه ها داد تا شانس راهیابی به پلی آف داشته باشند.

اگرچه بسیاری از رسانه ها از قرار دریافت ایتالیا در سید نخست قرعه کشی پلی آف صحبت نموده اند - جایی که احتمالاً با تیم های ملی پرتغال، کرواسی و ولز در یک گلدان قرار بگیرد - اما هنوز رفتن ایتالیا به پلی آف قطعی نشده است، چه برسد به قرار دریافتش در سید نخست.

ایتالیا اما امشب و در یک دور به سرانجام بازی ها می تواند از راهیابی اش به پلی آف اطمینان حاصل کند که آن پیروز نشدن بوسنی و هرز گوین، تیم دوم جدول گروه H در بازی خانگی اش (از ساعت 19:30) برابر بلژیک صدرنشین و صعود نموده به جام جهانی است. اگر بوسنی این بازی را نبرد 14 یا 15 امتیازی خواهد شد و در هر صورت شانسی برای هم امتیاز شدن با ایتالیای 20 امتیازی ندارد و به این ترتیب راهیابی آتزوری به پلی آف قطعی می گردد. پیروزی بوسنی اما همه چیز را به اما و اگرهای دور سرانجامی رقابت ها می کشاند جایی که ایتالیا باید حداقل یک امتیاز از میزبانش آلبانی بگیرد تا رفتنش به پلی آف را حتمی کند.

حتی قطعی شدن راهیابی ایتالیا به پلی آف هم آن قدر که تصور نمی گردد، نمی تواند راه این تیم را برای صعود به جام جهانی 2018 را هموار کند. با توجه به صندلی ایتالیا در آخرین رده بندی فیفا که با 5 پله نزول و سقوطش به رده هفدهم همراه بود، یعنی تنها یک رده بالاتر از کرواسی این احتمال وجود دارد که صندلی آتزوری در رده بندی بعدی هم با تنزل همراه گردد و این تیم حتی جزو تیم های سید نخست هم قرار نگیرد و در آن صورت احتمال روبه رو شدنش با تیم های قدرتمندی مانند کرواسی، پرتغال و ولز وجود دارد که کار مردان ونتورا را برای رسیدن به روسیه سخت خواهد نمود.

منبع: تسنیم
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 300

به "ایتالیا هنوز از رفتن به پلی آف مطمئن نیست، آتزوری شاید در سید یک هم نباشد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایتالیا هنوز از رفتن به پلی آف مطمئن نیست، آتزوری شاید در سید یک هم نباشد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید