ایران خواهان ایستادگی شورای امنیت در برابر آمریکا شد

به گزارش مجله خزرکوه، نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد، قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را در راستای سیاست داخلی ایالات متحده توصیف کرد و از شورای امنیت خواست در برابر اقدام غیرقانونی و بیمارگونه آمریکا بایستند.

ایران خواهان ایستادگی شورای امنیت در برابر آمریکا شد

به گزارش خبرنگاران، در بیانیه مطبوعاتی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد که روز پنج شنبه منتشر شد، آمده است: پیش نویس قطعنامه آمریکا که در نقض فاحش قطعنامه 2231 شورای امنیت ارائه شده است، با هدف پرداختن به سیاست داخلی آمریکا بوده و به حفظ صللح و امنیت بین المللی ارتباطی ندارد.

این بیانیه ادامه می دهد: این پیش نویس قطعنامه، یکپارچگی، اقتدار و اعتبار شورای امنیت، و به طریق اولی، سازمان ملل متحد و چند جانبه گرایی، حاکمیت قانون و دیپلماسی را هدف قرار داده است.

نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد اضافه نموده است: ایالات متحده برای ارضای اعتیاد عمیق خود به اعمال تحریم و توجیه رفتار غیرمسئولانه خود در شورا ، بی اساس ایران را به بی ثباتی در منطقه متهم می نماید در حالیکه مداخلات، رفتارهای مخرب، سیاست های تفرقه انگیز آن، اشتهای سیری ناپذیر برای صادرات سلاح های مرگبار خود به کشورهای منطقه، همچنین حضور تعداد زیادی از نیروهای این کشور در خاورمیانه، دخالت آنها و دروغ پراکنی و اقدامات مخرب آنها منابع اصلی بی ثباتی، ناامنی و رنج انسانی در این منطقه است.

این بیانیه تاکید می نماید از اعضای شورای امنیت انتظار می رود که در مقابل اقدام غیرقانونی و بیمارگونه ایالات متحده مقاومت نمایند، سوء استفاده و دستکاری در کار شورا را رد، و ثابت نمایند که این نهاد قادر است از برجام مورد تایید خود پشتیبانی کند.

نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد تصریح نموده است: از قطعنامه 2231 که به اتفاق آرا تصویب شده است و از اختیار و اعتبار شورا محفاظت کنید.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 712

به "ایران خواهان ایستادگی شورای امنیت در برابر آمریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران خواهان ایستادگی شورای امنیت در برابر آمریکا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید