ایران قهرمان رقابت های کشتی پهلوانی دنیا شد

به گزارش مجله خزرکوه، نخستین دوره رقابت های جهانی کشتی پهلوانی زیر نظر اتحادیه جهانی کشتی، با حضور 45 کشور جهان در 6 وزن در شهر مینسک پایتخت کشور بلاروس برگزار گردید.

ایران قهرمان رقابت های کشتی پهلوانی دنیا شد

در سرانجام این رقابت ها تیم ایران با 4 مدال طلای حمید الهیان، اسماعیل نجاتیان، جواد محجوب و احمد میرزاپور در اوزان 70، 90، 100 و 100+ کیلوگرم، یک مدال نقره جلال علیزاده در وزن 60 کیلوگرم و یک برنز احمد جفاکش در وزن 80 کیلوگرم و کسب 57 امتیاز به عنوان قهرمانی رسید.

تیم های ترکیه و روسیه نیز به ترتیب دوم و سوم و تیم های بلاروس و آذربایجان نیز چهارم و پنجم شدند.

نتایج کشتی گیران کشورمان در این رقابت ها به توضیح زیر است:

در وزن 60 کیلوگرم جلال علیزاده با سه پیروزی مقابل کشتی گیران گرجستان، بلاروس و قزاقستان راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال مقابل جلال سلیمان اف از آذربایجان ضربه شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 70 کیلوگرم حمید الهیان پس از استراحت در دور نخست در دورهای بعد به ترتیب ساموئل خاچاطوریان از ارمنستان، ویکتور سرادا از بلاروس و استانیسلاو باجوریان از لیتوانی را مغلوب کرد و فینالیست شد. الهیان در دیدار سرانجامی نیز امام آدژیف از روسیه را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 80 کیلوگرم احمد جفاکش در دور اول مغلوب زائور گاگینیدزه از گرجستان شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال وی راهی گروه شانس مجدد شد. جفاکش در این مرحله نیز مقابل حریف روس خود به رجحان رسید و راهی دیدار رده بندی شد وی در دیدار رده بندی داوید الیاس از گواتمالا را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 90 کیلوگرم اسماعیل نجاتیان پس از استراحت در دور اول در دورهای بعد پدرو روچا از برزیل و پنچو داچف از بلغارستان را مغلوب کرد و به دیدار سرانجام راه یافت وی در دیدار فینال مقابل احمد بیلیچی از ترکیه به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 100 کیلوگرم جواد محجوب پس از استراحت در دور اول در دورهای بعد کشتی گیران ایتالیا، لهستان و آمریکا را شکست داد و به دیدار نهایی رسید. محجوب دردیدار فینال سالاپرز دارنده مدال های نقره و برنز دنیا از کوبا را شکست داد و به مدال طلا رسید.

احمد میرزاپور در وزن +100 کیلوگرم نیز پس از استراحت در مسابقه اول در دورهای دوم و سوم عبدالله اوماج از ترکیه و آرون پاتیل از هند را برد و راهی دیدار نهایی شد. وی در این مسابقه مقابل ماجورد جلالیف از روسیه به پیروزی رسید و قهرمان شد.

رده بندی انفرادی این رقابت ها به توضیح زیر است:

60 کیلوگرم: 1- جلال سلیمان اف (آذربایجان) 2- جلال علیزاده (ایران) 3- ابراهیم الیاس اف (روسیه) و اسکندر ستاروف (قرقیزستان) 5- وسلی مورالز (پورتوریکو) و ولادیسلاو پتروف (بلاروس)

70 کیلوگرم: 1- حمید الهیان (ایران) 2- امام آدژیف (روسیه) 3- ویکتار سرادا (بلاروس) و صلاح الدین کلیچسالایان (ترکیه) 5- نیکولا گاجیچ (صربستان) و آیداربیک آیتیف (قرقیزستان)

80 کیلوگرم: 1- زائور غنی زاده (گرجستان) 2- آیهان سوسچو (ترکیه) 3- احمد جفاکش (ایران) و آندری کالنیک (بلاروس) 5- داوید الیاس چوک هوک (گواتمالا) و وادیم کرودوف (مولداوی)

90 کیلوگرم: 1- اسماعیل نجاتیان (ایران) 2- حمد بیلیچی (ترکیه) 3- پدرو روچا (برزیل) و الکسی رودنوک (بلاروس) 5- پنچو دوچف (بلغارستان) و آنتاس آزارویچ (لیتوانی)

100 کیلوگرم: 1- جواد محجوب (ایران) 2- رانیرز سالاس پرز (کوبا) 3- براندون بالارد (آمریکا) و یاسونی نمسادزه (گرجستان) 5- آندرزج بورویچ (لهستان) و امیر بذرافشان (کانادا)

100+ کیلوگرم: 1- احمد میرزاپور (ایران) 2- ماجورد جلالیف (روسیه) 3- ماروتی آرون پاتیل (هند) و واسیف صفربایوف (آذربایجان) 5- عبداله اوماچ (ترکیه) و جاناتا مارتین (اسلواکی)

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 3

به "ایران قهرمان رقابت های کشتی پهلوانی دنیا شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "ایران قهرمان رقابت های کشتی پهلوانی دنیا شد" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران قهرمان رقابت های کشتی پهلوانی دنیا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید