بازسازی دکوراسیون اداری با سبک مدرن

به گزارش مجله خزرکوه، در دنیای امروز که دکوراسیون اداری فرایند رو به رشد در صنعت ساختمان سازی دارد ما در شرکت بازسازی ساختمان خبرنگاران کوشش میکنیم تا در این مجموعه مقالات برای شما پروژه هایی را معرفی کنیم که از لحاظ معماری و زیبایی شناسی حرفی برای گفتن داشته باشند و بتوان از آنها ایده گرفت . پروژه ای که امروز میخواهیم به آن نگاهی بیندازیم طراحی دکوراسیون اداری در کشور استونی است.این پروژه از جنبه های مختلف قابل آنالیز است و ایده های به کار رفته در آن ، ما را بر آن کرد که این پروژه را به شما معرفی کنیم . این دفتر وسیع به مساحت 2700 متر مربع و در سال 2017 ساخته شده است . این ساختمان که سابق یک کارخانه بازمانده از قرن بیستم بوده است توسط شرکت بازسازی ساختمان طی بازسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان به دفتر کار شرکت کنونی تبدیل شده است . این شرکت از مشهورترین و بزرگترین شرکت های روزنامه در بخش تجاری ، رادیو و انتشارات در کشور استونی است . این ساختمان دو طبقه دارای ارتفاع 13 متر است و این ارتفاع سقف باعث شکوه بیشتر این ساختمان شده است.

بازسازی دکوراسیون اداری با سبک مدرن

جهت دریافت خدمات خرید درب ضد حریق با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

1 - حفظ گذشته تاریخی ساختمان

اصل مهم در طراحی دکوراسیون اداری این دفتر حفظ گذشته تاریخی و بازسازی ساختمان با احترام بر این قدمت بوده است . متریال های باقی مانده از کارخانه مانند دیوار های سنگ آهک و کفپوش بتنی و هم چنین تیرها و سقف مثلثی شکل به همان ترتیب بازسازی و احیا شده اند . برای اتصال بصری بین دو طبقه یک وید جذاب با پله های آهنی در طبقه همکف که عملنمودهای اصلی شرکت در آنجا واقع شده است و طبقه زیرین مربوط به بخش های خدماتی و یک آمفی تئاتر است ، طراحی شده است .

2 - سقف های شیشه ای

این شیشه ها نیز در طرح قبلی کارخانه نیز وجود داشته اند اما با گذشت سال ها دچار خرابی و شکستگی هایی شده اند و طی فرایند بازسازی ساختمان پروژه ، این شیشه ها تعویض و به طور مناسبی مهار شده اند تا امنیت جانی کارکنان حفظ گردد .

3 - ایده طرح ، فضاهای مکعبی شکل

ایده جذاب این اجرای دکوراسیون اداری طراحی مکعب هایی با گوشه های خمیده برای سیال شدن فضا و با استفاده از تخته چوب های سه لا بوده است . این مکعب ها وظایف و عملنمودهای مختلفی را شامل میشوند که بیشتر آنها اتاق هایی برای جمع شدن افراد و بحث و گفتگو درباره ایده ها و نظر های خود است . اتاق هایی با نماهای شیشه ای که بتوان در داخل فضای اتاق ارتباط بصری با فضای بیرون را همچنان حفظ کرد . از دیگر عملنمودهای داخل این مکعب ها به طراحی کافه ای زیبا در این محدوده و میزها و جایگاه های پارچه ای که فضایی منحصر به فرد را برای صحبت و روابط اجتماعی بین کارکنان به وجود می آورد . حضور گرم متریال چوب در کنار متریال سرد بتن هارمونی فضایی جذابی را از این تم سرد و گرم در محیط ایجاد نموده است . با روشنایی مناسب فضا که به وسیله نورگیرهای سقفی شیشه ای تامین میگردد فضایی آرامش بخش و الهام بخش برای کارکنان ایجاد میگردد .

4 - آکوستیک بودن محیط

عظیمترین چالش برای مجری دکوراسیون رسیدن به آکوستیک مورد احتیاج برای کار کارمندان بود . از آنجا که سطح دیوار برای این کار کافی نبود ، تمام سقف ها با تخته های پشم آکوستیک پوشیده شده اند . هم چنین بسیاری از موارد کاهش صوت در مبلمان فضا مورد استفاه قرار میگیرند . صفحه های کار ، جایگاه ها ، در طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه و ....

5 - ایده های ممتاز طراحی این شرکت

  • حضور درختی زنده و مرتفع که تا نزدیکی های سقف ارتفاع دارد و بوسیله نور رسانی طبیعی خورشید از سقف ، به رشد و حیات خود ادامه میدهد .
  • طراحی چراغ هایی دایره ای شکل و عظیم که هم روشنایی محیط را در تاریکی تامین میکنند و هم عنصری برای برجسته کردن فضا به شمار میرود .
منبع: هیرادانا
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 707

به "بازسازی دکوراسیون اداری با سبک مدرن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی دکوراسیون اداری با سبک مدرن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید