بهره گیری از فناوری های نو برای اجرای طرح های مهندسی و توسعه گاز

به گزارش مجله خزرکوه، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران فرایند پیشرفت پروژه های اجرای خطوط انتقال گاز را با استفاده از فناوری های نو تشریح کرد.

بهره گیری از فناوری های نو برای اجرای طرح های مهندسی و توسعه گاز

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، بهرام صلواتی با تأکید بر مدیریت زمان در انجام پروژه های خطوط انتقال گاز در کشور، از بهره گیری از فناوری های نوین در اجرای پروژه ها سخن گفت و افزود: در پروژه محمدیه قم - پارچین با استفاده از نقشه برداری هوایی نوین، عکسبرداری با کیفیت و وضوح بالا از راستا اجرای پروژه انجام شد که در کاهش زمان بسیار موثر بود.

وی ادامه داد: در اجرای پروژه امام زاده هاشم - پلور نیز در منطقه کوهستانی هراز از سازه های ژئو گریدی برای ایجاد راستا بهره بردیم که به جرات می توان گفت تنها با استفاده از این فناوری، امکان عبور خط لوله گاز از رودخانه های متعدد و جاده هراز میسر شد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران شرح داد: راستاسازی با استفاده از سازه های ژئوگرید برای نخستین بار در پروژه امامزاده هاشم - پلور انجام شد و تجربه ای گرانبها بود، چرا که با حفاری بخشی از کوه با پهنای لازم، با وجود موانع طبیعی و محیط زیستی با مسائل فراوانی روبرو می شدیم، اما با این اقدام نوآورانه، افزون بر صرفه جویی در هزینه ها، پروژه بدون صدمه به محیط زیست و در زمان کوتاه تر اجرا شد.

صلواتی درباره اهمیت استفاده از سازه های ژئوگریدی گفت: این شیوه در راستاسازی مناطق باتلاقی نیز بکار خواهد رفت و بهره بالایی نسبت به شیوه های متداول پیشین دارد.

وی همچنین به دیگر فناوری های نو برای استفاده از پروژه ها اشاره و اظهار کرد: در پروژه رشت - چلوند، اجرای پایلوت عملیات و جوشکاری اتوماتیک در دستور کار قرار گرفته است که امیدواریم این نوآوری به نتیجه برسد و نتایج مثبتی برای صنعت گاز به ارمغان بیاورد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 862

به "بهره گیری از فناوری های نو برای اجرای طرح های مهندسی و توسعه گاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره گیری از فناوری های نو برای اجرای طرح های مهندسی و توسعه گاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید