تاریخچه جشنواره بین المللی تئاتر فجر منتشر شد

به گزارش مجله خزرکوه، به گزارش خبرنگاران به نقل از ایران تئاتر کتاب تاریخچه جشنواره بین المللی تئاتر فجر نوشته تقی اکبرزاده با همکاری شهناز علیپور زمانی به عنوان اولین جلد از مجموعه کتب پژوهشی تاریخچه جشنواره های تئاتر ایران منتشر شد.

تاریخچه جشنواره بین المللی تئاتر فجر منتشر شد

کتاب حاضر، جزو برنامه های سی وهشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با دبیری نادر برهانی مرند بود که در آن جشنواره رونمایی شد و اخیرا منتشر شده است.

در شرح نویسنده درباره این کتاب آمده است: با توجه به گستره وسیع تئاتر ایران، یکی از روش های قابل تحقق برای شناخت گذشته تئاتر کشور، بخش بندی و اولویت بندی شناخت تولیدات آثار نمایشی است؛ از جمله بخش بندی به اجراهای عمومی و اجراهای مناسبتی (جشنواره ای).

آثار نمایشی در ایران، همانند بسیاری از مناطق دنیا در دو شکل اجرای عمومی و اجرای مناسبتی (از جمله اجرای جشنواره ای) جاری است. در ایران، جشنواره تئاتر فجر، مهمترین جشنواره تئاتری است و بیشتر اجراهای عمومی - حداقل در تهران - به نوعی با این رویداد مرتبط است یا قبل از اجرای عمومی یا پس از اجرای عمومی؛ از این رو، شناخت گذشته جشنواره تئاتر فجر، به مثابه شناخت بخش قابل توجهی از گذشته تئاتر ایران است.

امید است آنالیز گذشته جشنواره تئاتر فجر، مقدمه و زمینه ساز آنالیز گذشته سایر جشنواره های تئاتر کشور باشد، که همه اینها بخشی از تاریخ تئاتر ایران است.

علاقه مندان می توانند برای تهیه نسخه الکترونیکی این کتاب، به سایت انتشارات نمایش به نشانی اینترنتی https://namayesh.org مراجعه نمایند.

اطلاعات فنی کتاب عبارتند از : سال نشر: 1399؛ تعداد صفحه: 936؛ قطع: وزیری؛ شابک: 3ـ76ـ6666ـ622ـ978؛ قیمت نسخه چاپی: 700000 ریال؛ قیمت دیجیتال PDF: 250000 ریال؛

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1104

به "تاریخچه جشنواره بین المللی تئاتر فجر منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاریخچه جشنواره بین المللی تئاتر فجر منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید