تبلیغ و فروش اینترنتی دارو و مکمل ها ممنوع است

به گزارش مجله خزرکوه، رئیس سازمان غذا و دارو، گفت: تبلیغ و فروش اینترنتی دارو و مکمل ها ممنوع است.

تبلیغ و فروش اینترنتی دارو و مکمل ها ممنوع است

به گزارش خبرنگاران، محمد رضا شانه ساز، طی نامه ای به رئیس پلیس فضای فراوری و تبادل اطلاعات فاتب، اظهار کرد: با توجه به گزارش های دریافتی و اخبار واصله، سایت های غیرمجازی به نام داروخانه مجازی (با نام های داروخانه آنلاین، داروخانه آنلاین مثبت سبز، داروکده، ایزی دارو، سلام دارو و عناوین مشابه) نسبت به تبلیغ و فروش اینترنتی دارو و مکمل (دارویی، تغذیه ای، ورزشی، رژیمی) اقدام می نمایند.

وی توضیح داد: با توجه به اسناد بالادستی نظیر مواد 3 و14 قانون مقررات مربوط به امور پزشکی و دارویی، تبصره 4 ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، بند ج ماده 7 قانون احکام دائمی توسعه ای کشور و قانون منع تبلیغات کالاهای آسیب رسان سلامت و غیرمجاز و مقررات جاری، تبلیغ و فروش اینترنتی دارو و مکمل ها ممنوع است و بعضی کالاهای سلامت محور نظیر کالاهای آسیب رسان سلامت نیز حسب مورد با ممنوعیت و یا محدودیت در تبلیغ و فروش اینترنتی روبرو هستند.

شانه ساز با اشاره به اینکه جرایم و تخلفات مذکور در فضای مجازی، ارتباط مستقیم با سلامت و بهداشت عمومی داشته و اغلب آثار زیانبار آن غیرقابل جبران بوده و حائز شرایط اخذ نماد اعتماد الکترونیکی نمی باشند، تاکید نمود: ضرورت دارد که به صورت فوری و بدون فوت وقت مراتب مورد پیگرد قانونی قرار گیرند.

وی همچنین یادآور شد: با رعایت مقررات مربوط به تبلیغ و فروش اقلام غیردارویی توسط داروخانه های حقیقی، مجوز ارائه خدمات آنها توسط معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ناظر محل صادر می گردد. در هر صورت تخلفات احتمالی داروخانه های مورد اشاره توسط دانشگاه مربوطه مستقیماً پیگیری می گردد.

شانه ساز در این نامه از رئیس پلیس فضای فراوری و تبادل اطلاعات فاتب در خواست کرد که با توجه به موارد مذکور و اهمیت، حساسیت، فوریت و ارتباط جرایم و تخلفات مذکور با بهداشت عمومی و سلامت جامعه، اقدامات لازم صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 611

به "تبلیغ و فروش اینترنتی دارو و مکمل ها ممنوع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبلیغ و فروش اینترنتی دارو و مکمل ها ممنوع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید