خبرنگاران واکاوی کنارگذاشتن تیم فوتبال بانوان فارس از لیگ برتر و فرصت پیش رو

به گزارش مجله خزرکوه، شیراز-خبرنگاران- تیم فوتبال بانوان فارس که سال ها با مسائل اقتصادی دسته و پنجه نرم نموده خاتمه از لیگ برتر بانوان کشور کنار گذاشته شد اما سازمان لیگ فدراسیون یک فرصت دیگر به این تیم داده است تا بتواند سهمیه خود را حفظ کند.

خبرنگاران واکاوی کنارگذاشتن تیم فوتبال بانوان فارس از لیگ برتر و فرصت پیش رو

رقابت های این فصل لیگ برتر بانوان در حالی آغاز می گردد که بسیاری از فوتبالیست های مطرح استان فارس به دلیل نبود حامی اقتصادی، راهی تیم های دیگر کشور شدند و بر این باور هستند در صورتی که حمایت می شدند برای تیم شهرشان بازی می کردند.

هم اینک 12 بازیکن از فارس در دیگر تیم های کشور شرکت دارند در صورتی که می توانستند برای استان خود افتخار کسب نمایند اما کوچ را به آنچه بدقولی تعبیر شد ترجیح دادند.

همه ساله شاهد تعطیل شدن و خروج تیم های زیادی از فارس از چرخه لیگ های حرفه ای کشور هستیم که دلیل آن فراهم نشدن زیر ساخت ها برای بخش خصوصی ارزیابی شده است.

بر اساس آمار در سال 87 بیش از 120 تیم از فارس در لیگ برتر رشته های مختلف حضور داشتند اما هم اینک تعداد آنها بسیار محدود شده و کمتر از 50 تیم در رده بانوان و آقایان فعال هستند که اگر فرایند عدم حمایت ادامه یابد سال به سال شاهد ریزش دیگر تیم ها خواهیم بود.

بخش خصوصی انتظار دارد که تسهیلات دولتی بگیرد اما اداره کل ورزش و جوانان فارس به دلیل قانون عدم یاری به تیم های حرفه ای، نمی تواند تیم های فارس را حمایت کند و قانونگذار دست این دستگاه دولتی را بسته است.

بانوان ورزشکار فارس از شهرداری و شورای شهر شیراز خواهان حمایت شدند

انتظار ورزشکاران از شهرداری شیراز و شورای شهر

بانوان ورزشکار استان فارس می پرسند چرا شهرداری های مختلف کشور از تیم های فوتبال شهرشان مانند شهرداری بم که هفت دوره قهرمان شده و همچنین شهرداری سیرجان حمایت می نمایند اما حمایت از تیم های شیرازی را این دو نهاد مستند به محدودیت قانونی نموده اند؟ آیا قانون فقط برای تیم های شیرازی در این کلان شهر باید اجرا گردد؟

این ورزشکاران می گویند باید این ابهام ها بر طرف گردد.

باشگاه زاگرس شیراز دو سالی است که تیم فوتبال بانوان را تحت پوشش داشته است و بنا به گفته قائم مقام این باشگاه قرار بوده شهرداری شیراز نیز از این تیم در فصل جدید حمایت کند اما در آخرین لحظه به دلیل منع قانونی منصرف شد.

همچنین سرمایه گذار باشگاه زاگرس هم اعلام نموده دیگر توان تیمداری ندارم زیرا وعده ها محقق نشده ، دستم خالی است دیگر قادر نیستم از خرج زن و فرزندم هزینه فوتبال کنم.

با وجود اینکه نماینده تیم زاگرس در مراسم قرعه کشی شرکت داشت و قرار بود مدارک بازیکنان را به فدراسیون در موعد مقرر ارسال کند اما این امر محقق نشد و برای همین نیز از لیگ کنار گذاشته شدند اگر چه تا شنبه هشتم آذرماه فرصت دارند اسامی بازیکنان را به فدراسیون اعلام نمایند.

تکاپوی هیات فوتبال فارس ، اداره کل ورزش و جوانان این استان و دست اندرکاران تیم زاگرس برای از دست ندادن آخرین فرصت آغاز شده است و باید بینیم بانوان فوتبالیست استان فارس که در این شرایط کرونایی هیچ تفریحی ندارند آیا کسی پیدا می گردد دست آنها را بگیرد تا سهمیه فارس حفظ گردد؟

شنبه هشتم آذرماه آخرین فرصت برای نماینده فارس است در صورتی که مسابقات لیگ برتر بانوان از هفتم آذر ماه 99 آغاز می گردد اما یک فرصت طلایی نصیب بانوان فوتبالیست فارس شده است باید منتظر ماند و دید تبدیل به گل می گردد یا خیر.

قائم مقام باشگاه زاگرس : باید از ضرب الاجل فدراسیون استفاده کنیم

قائم مقام باشگاه زاگرس شیراز : باید از ضرب الاجل فدراسیون استفاده کنیم

قائم مقام باشگاه زاگرس شیراز با بیان اینکه باید از ضرب الاجلی که فدراسیون در اختیار ما گذاشته است نهایت بهره را ببریم به خبرنگاران گفت: فدراسیون فرصت های زیادی داده است اما مسائل اقتصادی موجب شده است به تکاپو بیفتیم تا سهمیه از بین نرود.

امیر مقیمی ادامه داد: قاسم فصحت مدیر عامل باشگاه اعلام نموده است دیگر توان پرداخت هزینه های سنگین تیمداری را ندارم و دیگر نمی توانم از حق همسر و فرزندانم بگذرم.

وی ادامه داد: به امید آن بودیم که شهرداری به ما یاری کند اما به دلیل منع قانونی منصرف شدند با این حال حیدر اسکندرپور شهردار شیراز گفته است می توانم هزینه خوابگاه ، زمین چمن، هزینه غذا و اتوبوس داخل شهر تامین کنم.

مقیمی بیان داشت: قرار بود همراه اول نیز اسپانسر تیم گردد اما این اتفاق نیفتاد برای همین تا آخرین لحظه صبر و با وجود اینکه در مراسم قرعه کشی شرکت نموده بودیم ،نتوانستیم با بازیکنان تیم قرارداد ببندیم.

وی گفت : شورای شهر شیراز گفته است مبلغ 100 میلیون تومان یاری می کنم اما تنها مشکل ما 20 درصد قرارداد بازیکنان و هزینه های سفر بیرون از استان است که هزینه زیادی دارد.

قائم مقام باشگاه زاگرس با اشاره به اینکه با توجه به بیماری کرونا، هر دو هفته باید بازیکنان تست بدهند، اضافه نمود : هزینه تست هر بازیکن 250 هزار تومان می گردد که این هم شخصی متقبل نموده است که این هزینه را که هر بار حدود پنج میلیون تومان می گردد، یاری کندضمن اینکه هزینه لباس هم شخص دیگری متقبل شده است.

مقیمی گفت: 6 نفر از بازیکنان تیم فارس که صبر نموده بودند تکلیف تیم تعیین گردد، شرایط محقق نشد و راهی بوشهر شدند ولی با این حال می توانم رایزنی کنیم که قرارداد خود را فسخ نمایند در صورتی که حمایت شویم و هزینه سفر و قرارداد بازیکنان تامین گردد ولی با آنها قرارداد نبندیم، نمی توانیم در لیگ شرکت کنیم.

درخواست یاری از استاندار

استاندار فارس یاری کند

وی اضافه نمود: در این شرایط حساس همه باید یاری نمایند و از استاندار فارس می خواهیم به این مسئله مهم برای بانوان اقدام کند تا تنها سهمیه لیگ رجحان فوتبال بانوان فارس از بین نرود و احتیاج به یک عزم ملی در استان داریم.

مقیمی گفت : بازیکنان استان فارس حق دارند که تیم شهرشان را ترک می نمایند زیرا استان های دیگر تا سقف 200 میلیون تومان برای یک فصل قرار داد می بندند با این وجود حاضرند با مبلغ کمتری در شهر خودشان بازی نمایند زیرا آنها به تیم شهرشان تعصب دارند ضمن اینکه ما هم باید به فکر آنها باشیم.

معاون توسعه ورزش بانوان فارس : قانونگذار اجازه نمی دهد به بخش خصوصی یاری کنیم

معاون توسعه ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس با اظهار تاسف از حذف تیم فارس از لیگ برتر به خبرنگار خبرنگاران گفت: قانونگذار اجازه نمی دهد به تیم های بخش خصوصی یاری کنیم با این حال می کوشیم تا این مشکل نیز با یاری مسوولان استان حل گردد.

فریبا خالدی ادامه داد : با قائم مقام باشگاه زاگرس و مسوول ورزش شهرداری صحبت کردم قرار بود این نهاد یاری یاری کند اما این اتفاق نیفتاده است.

معاون توسعه ورزش بانوان گفت تا آنجا که می توانستیم در سال های گذشته هم از نظر اقتصادی و هم از نظر معنوی به تیم فوتبال بانوان یاری کردیم اما هم اینک دستمان بسته شده است.

وی بیان نمود : اعتباری که از سوی وزارت ورزش و جوانان به بانوان اختصاص یافته است شناسه دار است و تعیین شده که باید در کجا هزینه کنیم.

نایب رییس هیات فوتبال : حامی اقتصادی پیدا نموده بودیم

نایب رییس هیات فوتبال فارس هم به خبرنگار خبرنگاران گفت : حامی اقتصادی پیدا نموده بودیم تا تیم به آنها واگذار گردد اما قائم مقام باشگاه زاگرس بیان کرد قرار است شهرداری یاری کند و ما نیز خیالمان راحت شد اما دستمان را در حنا گذاشتند.

خاتون طهمورثی ادامه داد: تمام مکاتبات فدراسیون فوتبال را برای باشگاه زاگرس ارسال و چندین بار هم با آنها جلسه بر گزار کردیم و گفتند مسئله ای از بابت حامی اقتصادی نداریم که این امر اتفاق نیفتاد و با این حال فدراسیون چندین بار فرصت داد منتهی استفاده نکردند اگر چه باز هم تا شنبه هشتم آذرماه فرصت داده اند.

مهاجم تیم زاگرس : بسیاری از بازیکنان به دلیل مسائل اقتصادی شیراز را ترک کردند

مهاجم تیم فوتبال زاگرس : بسیاری از بازیکنان به دلیل مسائل اقتصادی شیراز را ترک کردند

مهاجم تیم فوتبال زاگرس با انتقاد از شهرداری و شورای شهر شیراز به خبرنگاران گفت : فصل گذشته مسائل زیادی از بابت اقتصادی داشتیم برای همین بسیاری از بازیکنان خوب فارس مجبور به ترک شهرشان شیراز شدند.

غزال محمدی ادامه داد: قرار بود شهرداری و اداره کل یاری نمایند منتهی بین مسولان باشگاه و اداره کل به مشکل برخورد کرد و پول ها پرداخت نشد.

وی اضافه نمود: با وجود پیشنهادهایی که داشتم اما هنوز با هیچ تیمی قرارداد نبسته ام و دوست دارم در صورتی که حق و حقوق ما پرداخت گردد برای شهرم بازی کنم.

محمدی بیان داشت: تمام بازیکنان خوب ما جدا شده اند زیرا مبلغ قرارداد بالا رفته است ضمن اینکه من برای نیم فصل گذشته مبلغ 25 میلیون تومان پیشنهاد دادم که موافقت نشد این در حالی است که تیم های دیگر چندین برابر پول می دهند اما دوست دارم در شهرم بازی کنم.

وی گفت: فصل گذشته با وجود اینکه مصدوم بودیم با جان و دل بازی کردیم و توانستیم تیم را در لیگ برتر حفظ کنیم ضمن اینکه مبلغ کل قرارداد من هنوز پرداخت نشده است، قدر ندانستند اگرچه اولویت با تیم شهرم است منتهی مبلغی به من پیشنهاد کردند که هزینه کرایه و پول بنزین هم نمی شد.

این فوتبالیست اضافه نمود : باید ما با مکمل های ورزشی بازی کنیم که 6 میلیون تومان پول آن می گردد، ضمن اینکه باید حامی اقتصادی بیاید که قدرت نگهداری 10 بازیکن خوب را داشته باشد و گرنه با بازیکنان جوان و متوسط باید فقط برای بقا بازی کنیم.

وی گفت: باید با تیم شهر هایی در لیگ برتر بازی کنیم که با شیراز مسافت زیادی دارد و باید با هواپیما برویم که بازیکنان خسته نشوند، من مجبور بودم با هزینه شخصی بلیت تهیه کنم ، ضمن اینکه دوست دارند تیم شیراز در جدول باشد و برایشان فرق نمی کند در چه رده ای قرار گیریم.

نباید زنگ تفریح تیم ها شویم

محمدی بیان نمود: هم اینک بلاتکلیف هستیم و بستن اینگونه تیم ها با این فرصت کم فایده ندارد، جوانگرایی زمان خاصی دارد ، باید در کنار آنها چندین بازیکن با تجربه باشند و اگر قرار باشد زنگ تفریح حریفان شویم و دروازه ما گلباران گردد بهتر است شرکت نکنیم.

مسوول سازمان لیگ فدراسیون : باز هم به فوتبال بانوان فارس فرصت می دهیم

مسوول برگزاری مسابقات بانوان سازمان لیگ فدراسیون فوتبال هم به خبرنگاران گفت : با توجه به اینکه حدود یک ماه پیش قرعه کشی کردیم و نماینده باشگاه زاگرس شیراز هم حضور داشت مقرر شد تمام تیم ها مدارک قرارداد بازیکنان خود را تا بیست و هفتم آبانماه 99 ارسال نمایند و کتبا هم به تیم ها نامه زدیم.

گلاره ناظمی ادامه داد: طبق آیین نامه تیم ها موظف هستند 2هفته پیش از آغاز مسابقات فهرست حداقل 14 بازیکن را به فدراسیون ارسال نمایند و هر بار هم با قائم مقام باشگاه زاگرس تماس می گرفتیم اعلام می کردند شرکت خواهیم کرد و مدارک هم می فرستیم اما این امر محقق نشد.

وی اضافه نمود :با این وجود پنج روز مانده به آغاز مسابقات باز هم تماس گرفتیم که جواب ندادند و باید در صورتی که نمی خواستند شرکت نمایند هیات فوتبال فارس را در جریان می گذاشتند.

فرصت طلایی برای تیم فوتبال بانوان زاگرس

مسوول سازمان لیگ با اشاره به اینکه با رایزنی غلامعلی هنرپیشه رییس هیات فوتبال فارس یک فرصت طلایی دیگر به این تیم دادیم، اضافه نمود: با وجود اینکه مسابقات از هفتم آذرماه آغاز می گردد اما به تیم زاگرس فرصت دادیم تا شنبه هشتم آذرماه مدارک خود را به فدراسیون ارسال کند در غیر این صورت نماینده فارس به دسته یک سقوط خواهد نمود.

شهرداری بم ، سپاهان اصفهان، هیات فوتبال البرز، ذوب آهن اصفهان، همیاری آذربایجان غربی در گروه اول مسابقات لیگ برتر بانوان قرار دارند ، همچین تیم های وچان کردستان، شهرداری سیرجان، ملوان بندرانزلی، پالایش گاز ایلام و نماینده بوشهر هم در گروه دوم به رقابت با یکدیگر می پردازند.

فرصت طلایی برای تیم فوتبال بانوان زاگرس شیراز

منبع: ایرنا
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 887

به "خبرنگاران واکاوی کنارگذاشتن تیم فوتبال بانوان فارس از لیگ برتر و فرصت پیش رو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران واکاوی کنارگذاشتن تیم فوتبال بانوان فارس از لیگ برتر و فرصت پیش رو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید