حمله تند قلعه نویی به عضو شورای شهر تهران

به گزارش مجله خزرکوه، امیر قلعه نویی در خصوص شیوع کرونا در ایران گفت: دولتمردان باید یک فکر اساسی کنند. شرایط بسیار سخت است، اگر صلاح می دانند مملکت را تعطیل کنند. البته ما مردم هم باید رعایت کنیم. فاصله گذاری اجتماعی رعایت نمی شود، از ماسک استفاده نمی کنیم.

حمله تند قلعه نویی به عضو شورای شهر تهران

قلعه نویی ادامه داد: با این حال علاوه بر ما مردم، دولتمردان هم باید فکر اساسی کنند، حالا حالا ها درگیر کرونا هستیم، به نظر من کشور ایران آنقدر ثروتمند است که می توانند خرج قشر ضعیف جامعه را بدهند. خود ما مردم هم باید رعایت کنیم، اما در این کار ضعیف هستیم.

سرمربی گل گهر در مورد این که آیا برنامه ریزی او به گونه ای است که این تیم جزو مدعیان لیگ بیستم باشد، گفت: در ابتدا باید از مجید جلالی استاد خودم نهایت تشکر را بکنم، او در بدترین شرایط نتایج خوبی گرفت و تیم را در لیگ برتر نگه داشت، نشستی که با مدیران گل گهر جمشید ملارحمان، محمود زیدآبادی و محمد جواهری داشتم، برای دو تن از آن ها آرزوی سلامتی می کنم که کرونا گرفتند. امیدوارم هرچه زودتر سلامتی شان را به دست بیاورند.

وی شرح داد: فوتبال این طور نیست که قول بدهید. برنامه ریزی و چشم انداز می خواهد که بتوانید به اهدافتان برسید. بقیه تیم ها هم هزینه می کنند. ما جزو تیم هایی هستیم که هزینه معمولی و خوبی را انجام دادیم، ولی فکر های بزرگی هم داریم. بیشتر دنبال این هستیم که تیم باثباتی را درست کنیم. فکر می کنم بتوانیم این کار را انجام بدهیم. بچه های ما هم با انگیزه کار می کنند. متأسفانه چند کرونایی هم داریم و باید ببینیم خدا چه می خواهد.

قلعه نویی در مورد این که گفته می شود برای حضور در گل گهر حدود 50 میلیارد تومان دریافت کرده، گفت: این سؤال دو جواب دارد، یکی این که می توانید به سازمان لیگ مراجعه کنید و قرارداد چند سال گذشته امیر قلعه نویی را ببینید. این که گفته می شود 50-40 میلیارد شاید ارزشمان واقعا همین است، ولی خیلی کمتر می گیریم.

وی در گفتگو با رادیو تهران ورزشی افزود: وقتی قرارداد مربیان خارجی مثل ویلموتس 100 میلیارد می شود، ارزش مربیان داخلی هم همین است، اما ما خیلی کمتر از این ها می گیریم. شاید کل بودجه باشگاه گل گهر در همین حد باشد و شاید کل بودجه باشگاه را گفته اند. دوستان یا از روی کینه و دشمنی این صحبت ها را می کنند، یا رقم مربیان داخلی واقعا همین است، اما آن ها ایثار می کنند و کمتر می گیرند.

سرمربی گل گهر در ادامه گفت: باید امروز را که روز تاج گذاری امام زمان (عج) است تبریک بگویم، فراموش کرده بودم، آنقدر دغدغه کرونا داریم که فکرمان مشغول است.

قلعه نویی در مورد اظهارنظر حجت نظری عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال که گفته بود برای لیگ قهرمانان آسیا با امیر قلعه نویی اصلاً صحبتی نکرده بودیم بیان نمود: این افرادی که به استقلال می آیند باید به نیت رحمت بیایند. او اصلاً مصاحبه من را نخوانده، چیزی به دستش داده اند و گفته اند برو این را بگو! به من گفتند چرا در مورد استقلال صحبت نمی کنی، گفتم در مورد لیگ قهرمانان آسیا حتی از من نظر هم نخواستند. این بنده خدا شاید بدون مطالعه یک حرفی را زده، من گفتم وقتی من را جزو پیشکسوتان نمی دانند و وقتی مسؤولیت نداشتم حتی از من نظر هم نخواستند.

وی افزود: من تنها مربی در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا هستم که چه ایرانی و چه خارجی با 4 تیم به مرحله بعد صعود کردم. با ذوب آهن، سپاهان، تراکتور و استقلال، حتی مربی خارجی هم نداریم. این بنده خدا اصلاً فکر کنم مطالعه نکرده، مگر من گفتم کاندیدا بودم. گفتم اگر من را پیشکسوت می دانستید یک مشاوره از من می گرفتید.

سرمربی گل گهر ادامه داد: آدم تاسف می خورد که این آدم ها چطور سر از فوتبال درمی آورند؟ آقای نظری! آیا جایگاه شما و امثال شما مدیریت در ورزش و باشگاه بزرگ استقلال است؟ چرا باید این آدم ها را به ورزش بیاورند؟ او اگر عضو شورای شهر تهران است، چرا به وضع ناهنجار شهر تهران که هزاران مشکل دارد رسیدگی نمی کند؟ در حوزه و رشته خودتان کار کنید. نمی خواهم کسی را زیر سؤال ببرم، اما 40 سال است در مملکت ما آدم ها سر جایشان نیستند. امثال دادکان و مصطفوی باید خانه نشین باشند، اما این دوستان باید سر کار بیایند، البته آدم های خوبی هستند، اما کجای فوتبالند که بیایند به فوتبال و باشگاه استقلال کمک کنند؟

قلعه نویی خطاب به عضو هیأت مدیره استقلال گفت: آقای نظری! اول ببین من راجع به استقلال چه گفتم، ضمن این که اگر قرار باشد کسی در مورد استقلال حرف بزند، من و امثال من باید حرف کنیم. من جوانی ام را در استقلال گذاشتم، 12 بار جراحی کردم، دسته سه، نهمی و سیزدهمی تیم برای من بوده، کمپ استقلال را ساختیم، شما چه کار کردید؟ حدود یک میلیارد و اندی دلار خرج کردیم، حالا ما نباید راجع به استقلال صحبت کنیم؟

وی ادامه داد: آقای سلطانی فر! به چه متر و معکمک این آدم ها را راس کار می آورید؟ چرا وزیر ورزش که به ورزش اشراف داشت، باید این طور باشد. ما حق نداریم راجع به استقلال صحبت کنیم؟ من، جواد زرینچه، عباس سرخاب، صادق ورمزیار و حمید بابازاده جزئی از استقلال هستیم. چون در دسته سه ایثار کردیم. از 10 کیلومتری باشگاه استقلال کسی رد نمی شد که کمک کند. خدا پدر علی جباری را بیامرزد که آن موقع کمک کرد. من هم به عنوان کاپیتان تیم یک گوشه کار را گرفتم.

سرمربی گل گهر گفت: حرفم با حجت نظری این است که آقایان! شما باید در جایگاه خودتان خدمت کنید، آدم های بسیار خوبی هم هستند و همه آن هایی که به ورزش آمدند به نیت خدمت آمدند، اما می گویم یک مدیر صنعتی باید به رشته خودش برود. او تحصیلات آکادمیک در رشته خودش داشته، باید مثلاً کارخانه سایپا یا کارخانه ای که راندمان خوبی دارد را به دست من بدهند. البته همه کارخانه ها الان مشکل دارند، یک کارخانه ای که بازدهی اش خوب است را به من بدهند و بگویند قلعه نویی اینجا کار کن. اینجا مدیریت کن، خب این می شود.

قلعه نویی افزود: نظری مصاحبه من را نخوانده، گفتم من را حتی پیشکسوت استقلال هم نمی دانند که مشاوره بگیرند، اما او می گوید من کاندید نبودم. خدا را شکر قبلش قرارداد بسته بودم، برادران شفیع زاده هستند، روزی من استقلال اهواز بودم، استقلال تهران به دنبال من آمد، استقلال اهواز هم داشت سقوط می کرد، اما من نرفتم. روزی سپاهان بودم، به اصفهان آمدند، صحبت کردند، اما من نسبت به تعهدم ایستادم. آقایان اگر می خواهند صحبت کنند با مطالعه صحبت کنند.

وی در مورد این که قرار بود لیگ برتر در تاریخ 10 آبان شروع شود، گفت: خوشبختانه در این کشور چیزی به نام برنامه وجود ندارد. تیم هایی مانند ما بر اساس 6 هفته بدنسازی کارشان را شروع کردند و قرار بوده 10 آبان هم مسابقات شروع شود. چرا نباید این اتفاق بیفتد.

سرمربی گل گهر شرح داد: روزی بازی استقلال و سپاهان را به خاطر آلودگی هوا سه ماه عقب انداختند، اما تراکتور و پیکان در همان روز بازی کردند. مدیران تابع مدیران بالادستی هستند و برای حفظ میز و جایگاه خودشان باید بله قربان گو باشند. برنامه، دغدغه های اقتصادی مردم و جان انسان ها معنی ندارد. بعد امثال آقایان که تصمیم گیرنده هستند از بالا دستور می گیرند که آن کار بکنید و آن کار را نکنید.

قلعه نویی افزود: ما هم بی فایده شروع می کنیم. در حق تیم های شهرستانی واقعا اجحاف و ظلم می شود. آن ها مظلوم هستند، اما عیب ندارد. ما بر اساس برنامه ای که اعلام کند کار می کنیم. چند تیم بوده اند که 6 هفته است شروع کرده اند و حالا به نمودار آمادگی رسیده اند. اگر نظر من را می خواهید می گویم اصلاً مملکت را دو هفته تعطیل کنید. از همه چیز مهم تر بحث کرونا و دغدغه های اقتصادی مردم است. بعد از آن می توان فوتبال را انجام داد و این ها مهم تر از فوتبال هستند.

وی گفت: خدمت نظری و دیگر دوستان ارادت دارم، باز هم نظرم این است که آن ها به نیت خدمت آمدند، اما هر کس باید در جایگاه خودش به مملکت خدمت کند.

منبع: فرارو
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 825

به "حمله تند قلعه نویی به عضو شورای شهر تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله تند قلعه نویی به عضو شورای شهر تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید