خبرنگاران کاهش مصرف کاغذ و تردد در شهر از اهداف مدیریت سبز در دارایی استان قم

به گزارش مجله خزرکوه، قم- خبرنگاران- مدیرکل امور اقتصاد و دارایی قم گفت: کاهش استفاده از کاغذ و تردد در سطح شهر از دستاوردهای اجرای خزانه داری الکترونیک در استان است که هر 2 از مصادیق حمایت از محیط زیست و مدیریت سبز می باشد.

خبرنگاران کاهش مصرف کاغذ و تردد در شهر از اهداف مدیریت سبز در دارایی استان قم

عادل علیپور روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار مجله خزرکوه، با اشاره به این که خزانه داری الکترونیک یکی از مصادیق مدیریت سبز است، اضافه کرد: با اجرای خزانه داری الکترونیک در استان، مراجعه رابطان دستگاه های اجرایی به بانک ها و خزانه مشخص استان برای وصول مطالبات و پیرو آن، استفاده از کاغذ در آن نزدیک به صفر رسیده است.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر اجرای خزانه داری الکترونیک باعث افزایش بهره وری، شفافیت های مالی و صرفه جویی در وقت شده است.

وی در ادامه با اشاره به تشکیل شورای مدیریت سبز در اداره کل اقتصاد و دارایی، هدف از تشکیل این شورا را رعایت هر چه بهتر اصول زیست محیطی با هدف صرفه جویی، بهینه سازی و کاهش مصرف انرژی گاز، آب و برق مطرح نمود تا علاوه بر بهینه سازی مصرف انرژی به کاهش هزینه های جاری دولت نیز منجر شود.

علیپور بیان نمود: تغییر شرایط پنجره های ساختمان اداره از پنجره معمولی به دوجداره، منطقه ای کردن سیستم برق و استفاده از لامپ های ال ای دی از اقدامات سال های قبل در این اداره است و طرح اجرای پسماند سبز با تفکیک زباله های خشک و تر و تفکیک کاغذ از زباله های خشک که توسط نیروهای خدوم خدمات صورت می گیرد از اقدامات جدی و جاری در این اداره کل است.

وی گفت: استفاده از تجهیزات کاهنده فشار آب و شیرآلات اهرمی از تصمیمات و اقدامات شورای مدیریت سبز در سال 98 بوده است.

وی با اشاره به توسعه و تقویت فضای سبز در این اداره، گفت: کاشت 100 اصله درخت مثمر و 60 گل در فضای سبز و باغچه های حیاط اداره از دیگر اقدامات این شورا در آستانه بهار 99 بوده، ضمن آن که 180 گل آپارتمانی نیز برای ایجاد فضای کاری با نشاط تر، در اتاق های همکاران قرار داده شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 472

به "خبرنگاران کاهش مصرف کاغذ و تردد در شهر از اهداف مدیریت سبز در دارایی استان قم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کاهش مصرف کاغذ و تردد در شهر از اهداف مدیریت سبز در دارایی استان قم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید