خبر خوش به سربازان ، این سربازان از دو ماه کسر خدمت بهره مند می شوند

به گزارش مجله خزرکوه، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای گفت: برای کسانی که قبل از دوران سربازی دوره مهارت آموزی گذرانده باشند امتیازات ویژه ای مثل کسر دو ماه از مدت زمان دوره سربازی دیده شده است.

خبر خوش به سربازان ، این سربازان از دو ماه کسر خدمت بهره مند می شوند

به گزارش خبرنگاران، غلامحسین حسینی نیا روز سه شنبه 27 تیر ماه در حاشیه بازدید از مرکز تربیت مربی در کرج در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نهضت بزرگ مهارت آموزی نیاز روز کشور است و مهمترین رکن توسعه و دستیابی به اهداف برنامه هفتم، وجود نیروی انسانی متخصص است.

وی با اشاره به اینکه امسال برای اوقات فراغت دانش آموزان 12 تا 15 سال و از 15 تا 18 سال برنامه ملی تدارک دیده شده، گفت: در این راستا 11 هزار دوره آموزشی در زمینه صنعت، کشاورزی و ... در دو بخشی دولتی و خصوصی در حال برگزاری است.

وی ابراز شرح داد: دوره ها به گونه ای طراحی شده که در یک، دو و سه تابستان به پایان می رسند.

حسینی نیا با اشاره به اینکه لایحه مهارت آموزی سربازان وظیفه هم از دولت به مجلس ارسال شده، اضافه نمود: بر این اساس برای کسانی که قبل از دوران سربازی دوره مهارت آموزی گذرانده باشند امتیازات ویژه ای مثل کسر دو ماه از مدت زمان دوره سربازی دیده شده است.

وی خاطر نشان کرد: یکی از کارکردهای اصلی طرح های مذکور جلوگیری از ایجاد میت (جوانانی که انگیزه، مهارت و آموزش کافی برای ورود به بازار کار را ندارند) است، تاکید کرد: این افراد جزء جمعیت فعال کشور هستند ولی در تولید ملی اثرگذاری ندارند.

معاون وزیر کار با اشاره به اینکه تحقق عدالت اجتماعی از دل مهارت آموزی می گذرد، ادامه داد: با ایجاد شرایط عادلانه مهارت آموزی هر فرد میتواند تخصص و مهارت کافی برای داشتن شغلی شایسته را داشته باشد.

وی اضافه نمود: ایران از پیشگامان مهارت آموزی طی صد سال اخیر بوده و به همین علت در بین جوامع از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور با اشاره به طرح مهارت آموزی در محل کار شرح داد: در حال حاضر 46 هزار واحد صنفی در کشور پای کار طرح استاد شاگردی آمده اند و با برنامه ریزی تلاش داریم این تعداد به یک میلیون 400 هزار واحد برسد.

این مسئول در پاسخ به خبرنگار ایسنا در خصوص تعداد جمعیت فعالی که نقشی در تولید ملی ندارند، ادامه داد: متاسفانه امروزه بسیاری از والدین با فراهم کردن امکانات هتل پنج ستاره در خانه باعث می شوند که برخی جوانان انگیزه کافی برای کار و مهارت آموزی نداشته باشند.

حسینی نیا گفت: در حال حاضر 16 میلیون دانش آموز در کشور وجود دارد که اجرای طرح های مذکور باعث می شود از تبدیل آنها به میت در آینده جلوگیری شود.

وی اظهار کرد: به نظر میرسد بین دو تا سه میلیون میت در کشور وجود داشته باشد که باید اول با فرهنگسازی انگیزه لازم برای مهارت آموزی را در آنها ایجاد و بعد از آن شرایط شرکت در دوره های تعریف شده را برایشان فراهم کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 تیر 1402 بروزرسانی: 27 تیر 1402 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1817

به "خبر خوش به سربازان ، این سربازان از دو ماه کسر خدمت بهره مند می شوند" امتیاز دهید

2 کاربر به "خبر خوش به سربازان ، این سربازان از دو ماه کسر خدمت بهره مند می شوند" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش به سربازان ، این سربازان از دو ماه کسر خدمت بهره مند می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید