دیوار چهارم به بخش مسابقه اصلی زاگرب راه یافت

به گزارش مجله خزرکوه، تهران (پانا) - انیمیشن دیوار چهارم به کارگردانی محبوبه کلایی و از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به بخش اصلی انیمافست زاگرب راه یافت.

دیوار چهارم به بخش مسابقه اصلی زاگرب راه یافت

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، چهل و هشتمین جشنواره پویانمایی زاگرب از تاریخ 7 تا 12 ژوئن(17 تا 22 خرداد) در کرواسی برگزار می گردد و دیوار چهارم به بخش فیلم های پویانمایی کوتاه این جشنواره راه یافته است.

در بخش پویانمایی کوتاه این جشنواره از میان 820 اثر هیات انتخاب 44 اثر را انتخاب کردند.

جشنواره پویانمایی زاگرب (Animafest Zagreb ) یک جشنواره فیلم بین المللی سالانه است و در سال 1972 توسط آسیفا (ASIFA) شروع به کار کرد. این جشنواره بعد از جشنواره پویانمایی انسی قدیمی ترین جشنواره پویانمایی در اروپاست.

در خلاصه داستان انیمیشن ده دقیقه ای دیوار چهارم آمده است: آرزو، خیال و خواسته هایش در یک آشپرخانه کوچک خلاصه شده؛ پسرک لکنتی آنجا مشغول بازی ست.

محبوبه کلایی در این باره شرح داد: در فرآیند ساخت دیوار چهارم به واسطه ترکیب تکنیک های انیمیشنی با فیلم زنده امکانات بیانی مدیوم انیمیشن را از نو شناختم. دلیل آن ابعاد یک به یک و واقعی فضای فیلم بود که باعث شد حین کار خود من هم به یک عنصر انیمیشنی تبدیل شوم و فیلم را بیشتر به یک تجربه و لحظه به خصوص نزدیک ببینم. در کنار این ویژگی های تکنیکی فنی که فرم بیانی اثر را ساختند، معنای منسجم فیلم و تناسب آن با تکنیک های انتخابی منجر به شکل گیری شیوه متفاوتی از روایت شد.

محبوبه کلایی، نویسندگی، کارگردانی، انیمیت، تصویربرداری، ساخت مدل و تدوین فیلم را بر عهده داشته و حسین قورچیان نیز، طراحی و ترکیب صدای این اثر را انجام داده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1112

به "دیوار چهارم به بخش مسابقه اصلی زاگرب راه یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیوار چهارم به بخش مسابقه اصلی زاگرب راه یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید